• facebook
 • rss
 • Król Edyp zwycięża

  Andrzej Capiga

  dodane 07.04.2016 08:14

  Znamy już wyniki XVII edycji „Gęsiego pióra”.

  W tym przeglądzie szkolnych zespołów uczestniczyło ponad 300 młodych wykonawców ze stalowowolskiego powiatu. W Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli rywalizowali oni solo lub w zespołach w muzyce, teatrze i tańcu. Najwięcej wykonawców zaprezentowało się w kategorii muzyka.

  – Przegląd kierujemy nie tylko do uczniów, ale też do nauczycieli, by pokazali, co faktycznie robią z młodzieżą w szkołach i by mogli poddać się osądowi profesjonalnego jury. Przegląd cieszy się dużym uznaniem i popularnością. Mamy solistów i zespoły, które przyjeżdżają do nas od lat – mówi Józef Sroka, dyrektor SDK w Stalowej Woli.

  Najlepsi otrzymują statuetkę – „Gęsie pióro”, które jest dla nich jednocześnie przepustką do etapu wojewódzkiego tej imprezy. W tym roku odbędzie się on po raz dwunasty. W kategorii muzyka, w której zaprezentowało się aż 44 wykonawców, jury pod przewodnictwem Edwarda Horoszko „Gęsie Pióro” przyznało Annie Pyć. Pani Ania otrzymała je za całokształt pracy artystycznej, krzewienie kultury wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

  Józef Sroka pokazuje statuetkę "Gęsiego pióra"   Gęsie pióro
  Józef Sroka pokazuje statuetkę "Gęsiego pióra"
  Andrzej Capiga /Foto Gość

  W tańcu zaprezentowały się tylko cztery zespoły. W tej kategorii jury, któremu przewodniczyła Jolanta Warchoł „Gęsiego pióra” nie przyznało a do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało Szkolny Zespół Taneczny „Groszki’ z Zaleszan. Uczniowie z Gimnazjum Katolickiego w Stalowej Woli, wystawiając „Króla Edypa”, wywalczyli „Gęsie pióro” w kategorii teatr. Oprócz nich w przeglądzie wojewódzkim zaprezentują się jeszcze uczniowie PSP nr 7 ze Stalowej Woli z „Kopciuszkiem”, Maria Nowakowska z PSP w Zdziechowicach z „Opowieścią o rzeczach ważnych i mniej”  oraz Warsztaty Teatralne z Gimnazjum Katolickiego z Stalowej Woli z „Antygoną”. Tak zadecydowało jury pod przewodnictwem Pawła Sroki.  
   

   

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół