• facebook
 • rss
 • Miłosiernie w Kobylanach

  red.

  dodane 04.04.2016 14:00

  Zapiski świętej oraz relacje osób z jej otoczenia stały się kanwą spektaklu.

  W Niedzielę Miłosierdzia w kaplicy w Kobylanach odbyło się przedstawienie słowno-muzyczne przygotowane przez s. Marię Berezę ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia (szarytki). Scenariusz spektaklu został oparty na materiałach dokumentalnych: „Dzienniczku” i „Listach” św. Siostry Faustyny Kowalskiej, wspomnieniach ks. Michała Sopoćki, przełożonych, sióstr i innych świadków jej życia. Spektakl przedstawiał wielkość i aktualność przesłania o miłości miłosiernej Boga do każdego człowieka.

  Przedstawienie o św. siostrze Faustynie Kowalskiej przygotowane przez dzieci i młodzież z Wincentyńskiej Grupy Maryjnej przybliżyło parafianom  historię świętej w nietuzinkowy sposób.

  Dzień wcześniej zaś, w 11. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II członkowie grupy wraz z licznie zebranymi mieszkańcami Kobylan zgromadzili się późnym wieczorem w kaplicy, aby uczcić ten dzień i wspomnieć papieża Polaka. Był to także kolejny etap parafialnych przygotowań młodych do tegorocznych Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

  Po wysłuchaniu montażu słowno-muzycznego przypominającego sylwetkę i działalności papieża, a także jego wkładu w powstanie i propagowanie Światowych Dni Młodzieży wszyscy razem wraz z ks. Jackiem Paluchem udali się w procesji z obrazem św. Jana Pawła II pod krzyż w centrum Kobylan, śpiewając ukochaną pieśń Karola Wojtyły – „Barkę”. Pod krzyżem odmówiona została koronka i litania do Jana Pawła II. W godzinie Jego śmierci młodzież z zapalonych świec ułożyła serce.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół