• facebook
 • rss
 • Let’s sing

  ks. Tomasz Lis

  dodane 01.04.2016 13:40

  Na scenie Katolickiego Domu Kultury wystąpiło 22 młodych artystów, prezentując przygotowane angielskie przeboje muzyczne. Jak co roku Festiwal Piosenki Angielskiej Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Sandomierskiego rozgrywany był w dwu kategoriach: gimnazjalnej i dla uczniów szkół średnich.

  Zgromadzona w Domu Katolickim publiczność składająca się w większości z kolegów i znajomych wykonawców mogła wysłuchać szerokiego repertuaru przygotowanych utworów, które oscylowały od sentymentalnych ballad po ostrzejsze, rockowe utwory. Młodych artystów oceniało jury, w skład którego wchodzili muzycy i angliści.

  - Jury bierze pod uwagę poziom językowy oraz artystyczny w sensie wykonania wokalnego oraz ekspresję młodych artystów. Poziom jest dość wysoki. Obserwujemy, że młodzi bardzo poważnie podchodzą do występu przygotowując się leksykalnie i coraz lepiej opracowując stronę muzyczną. Jest to również dla nich forma doskonalenia języka, bo w samym śpiewie ważne są elementy fonetyczne – mówił Roman Ryński, dyrektor II LO w Sandomierzu, organizator festiwalu. Wielu młodych artystów podkreślało, że w przygotowaniach pomagali im nauczyciele języka angielskiego, profesjonalni lektorzy oraz fachowcy od emisji głosu. - Ten festiwal to okazja, aby pokazać swoje umiejętności wokalne. W przygotowaniach pomagała mi nauczycielka angielskiego a w domu ćwiczyłam przed lustrem. Miałam ogromną tremę, tak naprawdę śpiewałam z zamkniętymi oczami – opowiada z uśmiechem jedna z uczestniczek festiwalu.

  Tegorocznymi laureatami w kategorii gimnazjum zostali: Oliwia Łukawska z Gimnazjum Katolickiego w Sandomierzu, Julia Kwiatkowska z ZSO w Zawichoście, Oskar Juryś Gimnazjum nr 1 w Sandomierzu.

  W kategorii szkół ponadgimnazjalnych kolejne miejsca zajęli: Katarzyna Góras z I LO w Sandomierzu, Kamila Papka z I LO w Sandomierzu, Natalia Teter z ZSGiH w Sandomierzu. Nagrodę publiczności otrzymała Patrycja Krawczyk z II LO w Sandomierzu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół