• facebook
 • rss
 • Kadra czeka

  Andrzej Capiga

  dodane 14.03.2016 08:49

  Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej powstanie w Stalowej Woli.

  Planowany koszt netto inwestycji to ponad 40 mln zł., z czego połowa ma być dofinansowana z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Resztę dołoży stalowowolski samorząd.

  Podkarpackie centrum ma pełnić funkcję sportowo -  szkoleniowego ośrodka zarówno dla kadry młodzieżowej piłki nożnej jak i trenerskiej. Docelowo mają z niego korzystać także Związki Piłki Nożnej w województw lubelskiego i świętokrzyskiego. Gmina Stalowa Wola ma już zgodę PZPN na zorganizowanie takiego ośrodka.

  Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej będzie nowoczesnym kompleksem szkoleniowym, w którego skład wejdą: pływalnia (3 baseny i sauna), hala sportowa z zapleczem, boisko trawiaste, boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej, nowa trybuna na dwa tysiące miejsc z zapleczem konferencyjno - zabiegowym oraz lożą dla VIP-ów i dwa boiska treningowe. Płyta główna, o wymiarach 68 na 105 m, ma być podgrzewana i odpowiednio oświetlona. Całość położna w lesie. Jest też miejsce na wybudowanie w przyszłości hotelu.

  Część trybuny jest już gotowa   Centrum piłkarskie
  Część trybuny jest już gotowa
  Andrzej Capiga /Foto Gość

  Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku a zakończy w 2018. - Jest to data nieprzypadkowa, ponieważ wtedy przypada 80. rocznica powstania Klubu „Stal” Stalowa Wola. Będzie to najlepszy prezent jakim klub będziemy mogli obdarować - powiedział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Prezydent pokreślił także, iż taki sportowy kompleks nie będzie obciążeniem dla miasta lecz jako baza szkoleniowa zarobi na swoje utrzymanie.

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół