• facebook
 • rss
 • Wyślij kartkę, nie e-maila

  Andrzej Capiga

  dodane 12.03.2016 11:44

  Iga robi właśnie kartką, którą wyśle wujkowi.

  Kilkanaście rodzin zdecydowało się spędzić sobotnie przedpołudnie w Miejskiej  Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli. Wzięli udział w międzypokoleniowych warsztatach kreatywnego tworzenia kartek i ozdób świątecznych.

  - Zaprosiliśmy rodziców z dziećmi, dziadków... Całe rodziny mogą samodzielnie wykonać oryginalne świąteczne kartki pod okiem plastyka. Biblioteka zaś zapewnia wszystkie materiały potrzebne do ich wykonania - mówi Ewa Biały, dyrektor stalowowolskiej MBP.

  Są to już trzecie warsztaty robienia kartek i świątecznych ozdób. Ostatnie były przed Bożym Narodzeniem. Wówczas w bibliotece pojawiło się 60 osób, a powstało około 500 niepowtarzalnych kartek czy ozdób na świąteczne prezenty.

  Przybyło kilkanaście rodzin   Świąteczne warsztaty
  Przybyło kilkanaście rodzin
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  - Ten pomysł coraz bardziej podoba się naszym czytelnikom. Najbardziej cieszy nas to, że przychodzi coraz więcej rodziców z dziećmi. Chcemy też zachęcić mieszkańców Stalowej Woli do wysłania kartek, a nie e-maili czy esemesów. Jest to bowiem jedna z najpiękniejszych tradycji składania sobie życzeń. A te zrobione samemu, czyli niepowtarzalne, najbardziej cieszą obdarowaną osobę - zaznacza Joanna Rybak, kierownik biblioteki głównej.

  Materiały, które dostarczyła biblioteka, są różnorodne - bibuły, papiery kolorowe, piórka, cekiny itp. Dla najmłodszych były też przygotowane gotowe szablony zajączków czy pisanek.

  Pan Paweł przyszedł z synem i córką. - Jest to dobry sposób spędzenia czasu z rodziną. Ponadto można się nauczyć, jak samemu zrobić kartkę lub ozdobę. W domu, niestety, rzadko się je już wysyła - potwierdza pan Paweł.

  Pełna koncentracja   Świąteczne warsztaty
  Pełna koncentracja
  Andrzej Capiga /Foto Gość

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół