• facebook
 • rss
 • Takie było Twoje ukrzyżowanie

  Andrzej Capiga

  dodane 07.03.2016 08:28

  Tę wystawę trzeba koniecznie zobaczyć.

  Galeria „Stalowa” działająca przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli prezentuje 21 niezwykłych zdjęć autorstwa proboszcza tejże parafii ks. Mieczysława Kucla. Pokazują one ogromną mękę Chrystusa na krzyżu. Zdjęciom towarzyszą medytacje z Romanem Brandstaetterem.

  – Wystawa ma tytuł „Takie było Twoje ukrzyżowanie". Wykorzystałem też poezję Romana Brandstaettera, który pięknie ukazuje cierpienie Jezusa. Zaprasza także człowieka do uczestnictwa w tym cierpieniu nie 2000 tysiące lat temu, ale tu i teraz. Fotografowane krzyże są natomiast świadectwem obecności Chrystusa nie tylko w sakramentach, ale i w naszym sumieniu, pejzażu i życiu – powiedział ks. Mieczysław Kucel, autor wystawy.

  Jedno zdjęciu z tryptyku   Galeria Stalowa
  Jedno zdjęciu z tryptyku
  Andrzej Capiga /Foto Gość

  Fotografie pokazane na wystawie powstawały długo, bo w ciągu dziesięciu lat. Zostały zrobione zarówno w Polsce jaki i za granicą. – Chciałbym zwrócić szczególną uwagę na tryptyk, który sfotografowałem na granicy Polski z Białorusią. Pokazane jest na nim ogromne cierpienie Chrystusa przybitego do krzyża przy pomocy ogromnej ilości gwoździ i drutów. Jechałem wówczas na rekolekcje na Białoruś i doświadczyłem takiego niezwykłego spotkania z Jezusem – dodał autor.

  Ks. Mieczysław Kucel fotografiką pasjonuje się od 18 roku życia. Przejął aparat po bracie, który poszedł do wojska i tak już pozostało.

  Wystawę można oglądać do Wielkanocy.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół