• facebook
 • rss
 • Zimowi gladiatorzy

  ks. Tomasz Lis

  dodane 20.02.2016 16:01

  Sześćdziesięciu zawodników z różnych stron kraju oraz zagranicy wystartowało w zimowych zawodach. Rywalizowano w pływaniu, na trasie rowerowej i podczas biegu terenowego.

  W Sandomierzu odbyły się IX Zimowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Triathlonie oraz otwarte Mistrzostwa Sandomierza. Pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy jest Jacek Łabudzki, sandomierski ambasador sportu i utytułowany biegacz, a na co dzień lekarz pediatra.

  - Kilka lat temu wpadliśmy na pomysł organizacji zawodów mistrzowskich dla lekarzy oraz otwartego konkursu o mistrzostwo Sandomierza. Cieszy fakt, że corocznie przybywają stali bywalcy oraz dołączają nowi zawodnicy. Atutem naszego sportowego spotkania jest przyjacielska i rodzinna atmosfera. W miesiącach wakacyjnych organizujemy letnią edycję tych zawodów - tłumaczył Jacek Łabudzki.

  Triathlon rozpoczął się od pływania na dystansie 500 metrów w pływalni Błękitna Fala. Potem sportowcy musieli pokonać rowerem trasę o długości 13, 5 km wiodącą z miejskiego stadionu między innymi przez park Piszczele i sandomierskie podwale, zaś na koniec postawiono przed nimi zadanie pokonania biegowej trasy terenowej na dystansie 3,5 kilometra. Pogoda była zmienna, czasem sypał drobny śnieg, a za chwilę słońce sprzyjało sportowej rywalizacji.

  O miłej atmosferze panującej na sandomierskim triathlonie mówiła jedna z uczestniczek. - Byłam w Sandomierzu rok temu. Było tak sympatycznie, że postanowiłam przyjechać tu ponownie. Moją pasją jest kolarstwo a triatlon jest uzupełnieniem i swego rodzaju wyzwaniem aby się sprawdzić w kilku wymagających konkurencjach - mówiła zawodniczka.

  Wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a najlepsi dodatkowo nagrody rzeczowe.

  Pierwsze miejsce w klasyfikacji open zajął Marcin Mazurek, przed Bartoszem Ceberkiem i Piotrem Kalinowskim.  

  Najlepszą sandomierzanką zawodów została Katarzyna Wojciechowska, a najlepszym sandomierzaninem - Michał Olesiejuk.

  Wśród lekarzy najlepszy okazał się Piotr Kalinowski, zaś najlepsza lekarką - Iwona Wojtal.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół