• facebook
 • rss
 • Kolęda i życzenia dla seniorów

  ks. Tomasz Lis

  dodane 01.02.2016 07:55

  - Dziś składamy nasze uszanowanie osobom starszym, naszym babciom i dziadkom. Chcemy w ten sposób przypomnieć o szacunku do naszych seniorów, wdzięczności wobec nich i z serca płynącej wdzięczności za wszystkie ich życiowe trudy - powiedział ks. Jan Kaszewicz, proboszcz parafii.

  W kościele parafialnym Tarnobrzeg-Zakrzów odbyło się parafialne spotkanie „Kolęda dla Babci i Dziadka”. Dzieci uczęszczające do różnych tarnobrzeskich szkół oraz grup parafialnych przygotowały jasełka pod tytułem „Broda Heroda” oraz kolędy i pastorałki dla ukochanych dziadków i babci.

  – Gdy zakończyliśmy budowę świątyni rozpoczęliśmy inną dużo ważniejszą inwestycję w duszpasterstwo i czynny udział w życiu parafii jak największej liczny osób. Dziś składamy nasze uszanowanie osobom starszym, naszym babciom i dziadkom. Chcemy w ten sposób przypomnieć o szacunku do naszych seniorów, wdzięczności wobec nich i z serca płynącej wdzięczności za wszystkie ich życiowe trudy powiedział ks. Jan Kaszewicz, proboszcz parafii.

  W przedstawienie jasełkowe zaangażowało się 40 wnuków w wieku od 3 do 25 lat. – Wybraliśmy jasełka ze scenariusza Adama Szafrańca o tytule „Broda Heroda". Dzieci bardzo chętnie podjęły to zadanie przygotowania święta swoim dziadkom. Kilkoro dzieci zagra na instrumentach a na koniec zaśpiewamy specjalna piosenkę mówiącą o Polsce, jako domu rodzinnym, gdzie kultywuje się tradycję łamania się opłatkiem – wyjaśniła Aneta Surowiec, organizatorka spotkania.

  Dzieci wręczyły także przybyłym seniorom upominki kwiatowe. Nie brakowało także bardzo indywidualnych życzeń składanych przez całą grupę wnuków dziadkom i babciom. – Jest to bardzo wzruszające dla nas. W takich chwilach przed oczyma przebiega całe życie. Wspominałam jak opiekowałam się wnukami, jak stawiały pierwsze kroki, jak odprowadzałam ich do szkoły. Naprawdę łza kręci się w oku. Dziękujemy bardzo naszym pociechom – mówiła wzruszona jedna z babć.

  – Myślę, że są to wspaniałe chwile podziękowania przez dzieci swoim babciom i dziadkom za mądrość życiową, ciepło i dobroć, którą od nich otrzymują. Jako nauczyciele staramy się uczyć szacunku do osób starszych, aby umacniać więzy rodzinne i miłość między pokoleniami – podsumowała wieczór Ewa Lipińska-Mikrut, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 9 w Tarnobrzegu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół