• facebook
 • rss
 • Budujcie relacje oparte na miłości

  ks. Tomasz Lis

  dodane 16.12.2015 21:27

  - Łamanie się opłatkiem powinno wyrażać jeśli nie rzeczywistość, to przynajmniej intencję budowania relacji opartych na miłości, pojednaniu i przebaczaniu – podkreślał na spotkaniu Bp Krzysztof Nitkiewicz.

  We wspólnocie akademickiej Wydziału Zamiejscowego Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli odbyło się bożonarodzeniowe spotkanie opłatkowe. Rozpoczęła je Msza św. w kościele akademickim pod przewodnictwem bp Krzysztofa Nitkiewicza. Wspólna modlitwa zgromadziła wykładowców, studentów, duszpasterzy akademickich i parafialnych z hutniczego miasta oraz zaproszonych gości. Podczas homilii biskup mówił o potrzebie świadectwa miłosierniej miłości do jakiego skłania nas obchodzony Rok Miłosierdzia. - Łamanie się opłatkiem powinno wyrażać jeśli nie rzeczywistość, to przynajmniej intencję budowania relacji opartych na miłości, pojednaniu i przebaczaniu. Jak mówi sam Chrystus „Bóg nie posłał swojego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, aby świat został przez Niego zbawiony”. Takie przesłanie niosą zbliżające się święta Bożego Narodzenia i Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Taki wymiar ma każda Eucharystia i Komunia św. Kiedy łamię się opłatkiem z drugą osobą, to jakbym mówił do niej: zobowiązuję się do tego, aby być Ci siostrą i bratem, matka i ojcem. Będę dzielić z tobą różne koleje życia, jakie by one nie były. Niech się tak stanie – życzył bp K. Nitkiewicz wspólnocie uniwersyteckiej.

  Po Eucharystii dalsza część spotkania odbyła się na uniwersyteckiej auli. W tej części spotkania studenci pedagogiki przygotowali inscenizację bożonarodzeniową. Podczas świątecznego spotkania władze uczelni wręczyły najwybitniejszym studentom nagrody i wyróżnienia. Następnie bp K. Nitkiewicz poświęcił opłatki, którymi łamiąc się zebrani składali sobie bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. Spotkanie zakończyła wspólna wieczerza.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół