• facebook
 • rss
 • Słowem i muzyką

  Andrzej Capiga

  dodane 11.12.2015 08:01

  Tegoroczny koncert z cyklu „Słowa muzyką malowane” nosi tytuł „Inspiracje plastyczne". A odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej w Stalowej Woli

  W auli PSM wystąpili się zarówno jej uczniowie jak i uczestnicy warsztatów literackich „Wers” z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ci ostatni zaprezentowali wybrane wiersze piosenkarza i poety Marka Grechuty z cyklu „Śpiewające obrazy”, zaś Karina Jurewicz, uczestniczka warsztatów od 2009 r., oprócz swojej poezji pokazała także autorskie szkice i rysunki.

  Na scenie wystąpili poeci: Aleksandra Knap, Gabriella Sharkey, Patryk Więch, Weronika Kalandyk, Alicja Czech oraz recytatorzy: Paulina Pamuła, Zuzanna Czech, Grzegorz Wryk. Oprawę muzyczną zapewnili zaś Gabriela Krasoń (flet) , Błażej Mokrzak (fortepian), Aleksandra Knap  (fortepian) i Paulina Pamuła (skrzypce).

  - Warsztaty „Wers” działają od 2000 r. i skupiają dzieci i młodzież ze szkół podstawowych klas IV-VI, gimnazjalistów oraz licealistów. Młodzi ludzie na zajęciach w bibliotece uczą się zasad konstruowania utworów literackich, poznają teorię poetyki, historię literatury, uczestniczą w turniejach jednego utworu, spotykają się ze stalowowolskimi poetami -  wyjaśnił  Tomasz Gotkowski z MBP w Stalowej Woli.  Warsztaty prowadzą Stanisława Bieńko-Stachyra i Joanna Rybak.

  ...i słowem   Koncert w PSM
  ...i słowem
  Andrzej Capiga /Foto Gość

  Impreza w PSM „Słowa muzyką malowane” realizowana jest w ramach zadania „Promocja muzyki i twórczości literackiej dzieci i młodzieży” finansowanego przez gminę Stalowa Wola. Występ zorganizowali: Stowarzyszenie Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej „Crescendo” oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół