• facebook
 • rss
 • Śladem ks. St. Sudoła

  ks. Tomasz Lis

  dodane 02.12.2015 22:03

  Do Sandomierza na finałową rozgrywkę zakwalifikowało się pięćdziesiąt sześć osób w kategorii wiedzy o życiu Sługi Bożego ks. Stanisława Sudoła. Nadesłano także sześć prac literackich i blisko sto prac plastycznych.

  Zakończyły się zmagania dzieci i młodzieży w ramach XIII Diecezjalnej Olimpiady Liturgicznej, której tegoroczna tematyka dotyczyła osoby i działalności Sługi Bożego ks. Stanisława Sudoła.

  - Konkurs rozgrywano najpierw na etapach: szkolnym, parafialnym i dekanalnym a następnie zwycięzcy zmierzyli się w finale diecezjalnym. Do tego etapu zakwalifikowało się pięćdziesiąt sześć osób, które wykazały się najlepszą wiedzą o życiu ks. Sudoła. Do jury napłynęły także prace w kategorii literackiej i plastycznej – poinformował ks. Marian Bolesta, odpowiedzialny za organizację konkursu. Uczestnicy konkursu literackiego i plastycznego nadsyłali do jury konkursu swoje prace, które następnie oceniała specjalna komisja. Natomiast uczestnicy rywalizujący w zakresie znajomości wiedzy o Słudze Bożym musieli rozwiązać test zawierający cały szereg pytań. Z uczestnikami rozgrywki finałowej spotkał się bp Krzysztof Nitkiewicz. Wręczając nagrody zwycięzcom, podkreślił oddanie się ks. Sudoła posłudze miłosierdzia w sakramencie pokuty i w niesieniu pomocy potrzebującym. Zachęcił młodzież, aby wypełniła dobrymi uczynkami rozpoczynający się Rok Miłosierdzia. W kategorii wiedzy pośród gimnazjalistów zwyciężyła Karolina Sasiela z Dzikowca, drugie miejsce zajęła Joanna Mytych z Dzikowca, trzecie Natalia Owczarz z Niska. W kategorii szkoła podstawowa zwyciężyła Aleksandra Korzynek z Sandomierz, drugie miejsce zajęła Magdalena Kubasiewicz z Łętowni, trzecie miejsce Anna Wolak z Rudnika n. Sanem. W konkursie literackim kolejne miejsca zajęli: Izabela Pięta, Karolina Trębacz, Magdalena Wójcik. W konkursie plastycznym kolejne miejsca zajęli: Anna Adamczyk ze Stalowej Woli, Hubert Byczek z Dzikowca, Małgorzata Celińska z Ostrowca Świętokrzyskiego. - Bardzo się cieszę, że w konkursie wzięło udział tak wiele osób. Takie inicjatywy przyczyniają się do propagowania osoby Sługi Bożego i przesłania, jakie po sobie pozostawił oraz do wzrostu jego kultu prywatnego. Życzę wszystkim uczestnikom konkursu, aby zdobyta wiedza o życiu i posłudze ks. Stanisława Sudoła przekuwała się na ich codzienne postępowanie i uświęcenie. Wszystkich zachęcam do codziennej modlitwy o pomyślny przebieg procesu beatyfikacyjnego i rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Stanisława Sudoła – powiedział Ks. Krzysztof Cisek, postulator w procesie beatyfikacyjnym Sługi Bożego ks. Stanisława Sudoła. Zwycięzcy i uczestnicy finałowej rozgrywki otrzymali ciekawe nagrody. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, którym w przygotowaniach najczęściej towarzyszom katecheci, księża i rodzice.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół