• facebook
 • rss
 • Bezpieczne rondo

  Andrzej Capiga

  dodane 03.11.2015 13:12

  Turborondo to rodzaj ronda zaprojektowanego w taki sposób, że potoki ruchu wewnętrznego i zewnętrznego pasa nie przecinają się. Takie rondo powstanie w Stalowej Woli u zbiegu ulic Solidarności, Ofiar Katynia i Mickiewicza w 2016 r i będzie kosztować prawie 7 mln zł.

  Turborondo będzie mieć charakter bezkolizyjny. - Kolejne etapy tej inwestycji  doprowadzą do wybudowania łącznika do obwodnicy Stalowej Woli i Niska tak, aby ciężki ruch wyprowadzać ze strefy ekonomicznej poza nasze osiedla - zapewnił  prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

  Obecne rozwiązania nie sprawdzają się a  korki tworzą się aż do ulicy Niezłomnych i Orzeszkowej. Poprawą komunikacji zajmie się wspólnie miasto i powiat.Naczelnik Wydziału Inwestycji, Transportu i Promocji Gospodarczej w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli Sylwester Piechota wyjaśnił, iż osoby jadące z ul. Ofiar Katynia w kierunku ul. Mickiewicza skorzystają z lewego pasa ruchu, natomiast jadące w kierunku ul. Solidarności ustawią się na prawym. Przebudowane zostanie również skrzyżowanie ul. Kwiatkowskiego z ul. Ofiar Katynia.

  W projekcie jest także budowa nowego przystanku autobusowego przy stacji PKP. To zaś ukłon w stronę osób podróżujących pociągami, które od przyszłego roku będą mogły, po przyjeździe do Stalowej Woli, skorzystać z miejskiej komunikacji.

  Teraz często tworzą się tu korki   Turborondo
  Teraz często tworzą się tu korki
  Andrzej Capiga /Foto Gość

  Budowa ronda jest pierwszym etapem modernizacji dróg. Drugim będzie przebudowa ulicy Solidarności do ulicy Grabskiego. 

  - Jeśli chodzi o ulicę Solidarności, zakładamy wzmocnienie jezdni w tzw. technologii MCE (mieszanka mineralno- cementowo- emulsyjna). Poza tym wymieniona i podniesiona o 12 cm zostanie ścieżka rowerowa, wzdłuż krawężników pojawi się odwodnienie - wyjaśnił  Sylwester Piechota.

  Rada Powiatu dofinansuje projekt gminy w wysokości ok. 10 proc. jej wkładu własnego. Budżetu państwa przeznaczy na ten cel ponad 1, 6 mln zł.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół