• facebook
 • rss
 • Prezydent przyjechał, by dotrzymać słowa

  Andrzej Capiga

  dodane 08.08.2015 19:11

  Prezydent Andrzej Duda odwiedził powiat janowski. W wyborach dostał tam rekordowe poparcie.

  W Janowie Lubelskim prezydent otworzył 13 Festiwal Kaszy „Gryczaki 2015”, gorąco witany przez jego uczestników oraz gospodarzy - burmistrza Janowa Lubelskiego Adama Kołtysia i starostę powiatu janowskiego Jerzego Bieleckiego.

  - Witamy wszystkich w historycznym dla naszego powiatu dniu. Bo to właśnie do nas, na Ziemię Janowską z pierwszą wizytą po zaprzysiężeniu na prezydenta przybył Andrzej Duda. Panie prezydencie, wita pana Ziemia Janowska słynąca z patriotyzmu, gościnności, życzliwych ludzi i pięknej natury - z radością oznajmił Jerzy Bielecki.

  Prezydent został przywitany gromkimi brawami. Mieszkańcy długo skandowali jego imię i nazwisko. Powiewały biało-czerwone flagi.

  - Oprócz mieszkańców Janowa Lubelskiego są tutaj także mieszkańcy gmin Chrzanów, Godziszów, Batorz, Dzwola i Modliborzyce, czyli tych gmin, które udzieliły panu największego w kraju poparcia podczas prezydenckich wyborów. Wszyscy wierzą, iż z wyborem pana na prezydenta, Polska zacznie zmieniać się na lepsze - dodał Adam Kołtyś.

  Andrzej Duda nie krył wzruszenia z tak gorącego i życzliwego przyjęcia. - Dziękuję za to gorące powitanie. Nawet za gorące (temperatura dochodziła do 38 stop. C w cieniu). Dziękuję za to ogromne wsparcie; W Chrzanowie ponad 95 proc, w Godziszowie - ponad 94 proc. oddanych na mnie głosów. To rzeczywiście niesamowity wynik. Jestem tutaj, by dotrzymać przyrzeczenia, iż przyjadę do tych gmin i powiatów, które udzieliły mi największego wsparcia - powiedział Andrzej Duda.

  Andrzej Duda obiecał również, iż odwiedzi wszystkie zagrody, a było ich kilkanaście, prezentujące tradycyjne produkty żywnościowe, oparte głównie na kaszy. Tak też zrobił. Zajęło mu to sporo czasu, gdyż po drodze każdy chciał sobie zrobić z nim zdjęcie lub chociaż uścisnąć rękę.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół