• facebook
 • rss
 • Resortowe awanse

  ks. Tomasz Lis

  dodane 14.07.2015 16:19

  - Bądźcie przykładem pięknego człowieczeństwa dla tych, którzy zagubili się i popełnili zło. Troszczcie się o dobro wspólne w wymiarze narodowym i lokalnym. Społeczeństwo potrzebuje mocnego fundamentu i filarów, na których opiera się cała konstrukcja - mówił bp Krzysztof Nitkiewicz do policjantów.

  Mszą świętą sprawowaną w kościele pw. Chrystusa Króla pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza w asyście ks. Adama Marka, kapelana policjantów, rozpoczęła się doroczna tarnobrzeska uroczystość związana ze świętem Policji Państwowej. W tym roku policjanci obchodzą 96. rocznicę powstania formacji stojącej na straży porządku publicznego. W Eucharystii uczestniczyli: przedstawiciele władz wojewódzkich, podkarpackiej komendy wojewódzkiej policji, lokalni samorządowcy oraz tarnobrzeskie policjantki i policjanci. Podczas homilii ks. biskup mówił o ideale służby drugiemu człowiekowi i trudnościach związanych z jej pełnieniem. Zauważył, że w przypadku policji oraz innych służb mundurowych, istotną rolę odgrywają rozkazy przełożonych, kodeksy, regulaminy i procedury. Ważne jest także wsparcie rodzin, przyjaciół i znajomych.
  - Trzeba jednocześnie wsłuchiwać się w głos własnego sumienia, przez które przemawia Bóg. Nawet jeśli ktoś deklaruje się jako osoba niewierząca, posiada to wewnętrzne światło, które mu przypomina o odwiecznym, uniwersalnym i nienaruszalnym prawie. A ono nakazuje: czyń dobro i unikaj zła. Czyń dobro w każdym miejscu. Unikaj zawsze zła, przeciwstawiaj się mu. Należy jednak pamiętać o zasadzie obowiązującej w przedwojennej Policji Państwowej: „Przestępstwo jest nieszczęściem. Zachowaj się wobec niego z powagą i ludzkością”. Tak, zły czyn jest nieszczęściem, zarówno dla ofiary, i jak dla sprawcy. Dlatego okazujcie zawsze serce skrzywdzonym i poszkodowanym. Bądźcie przykładem pięknego człowieczeństwa dla tych, którzy zagubili się i popełnili zło. Troszczcie się o dobro wspólne w wymiarze narodowym i lokalnym. Społeczeństwo potrzebuje mocnego fundamentu i filarów, na których opiera się cała konstrukcja. Wam przypadł ten zaszczyt i obowiązek – mówił bp K. Nitkiewicz do policjantów.

  Po wspólnej modlitwie na Zamku Tarnowskich odbyła się druga część policyjnego święta, gdzie 70 zasłużonych policjantów otrzymało awanse resortowe z rąk przełożonych. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół