• facebook
 • rss
 • Miłość miarą troski o bliźniego

  ks. Tomasz Lis

  dodane 06.05.2015 08:45

  Podczas spotkania podkreślano potrzebę wspólnej troski o osoby niepełnosprawne oraz prowadzenie społecznej kampanii na rzecz integracji z tymi osobami.

  Mszą św. w parafii Chrystusa Króla w Tarnobrzegu rozpoczęły się obchody Europejskiego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Na wspólną modlitwę, której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz przybyli podopieczni i wychowankowie ośrodków opiekuńczych i rehabilitacyjnych oraz warsztatów terapii zajęciowej, które na co dzień opiekują się osobami niepełnosprawnymi.

  We wspólnej modlitwie uczestniczyły miejscowe władze samorządowe, przedstawiciele instytucji i organizacji wspomagających opiekę nad osobami niepełnosprawnymi oraz wielu wolontariuszy i rodziny osób niepełnosprawnych. W liturgię włączyła się Parafialna Orkiestra Dęta z Komorowa.

  W wygłoszonej homilii bp Krzysztof Nitkiewicz mówił z uznaniem o rodzicach, wychowawcach i wolontariuszach, którzy niosą pomoc osobom niepełnosprawnym. Podkreślił że prawdziwa miłość nie potrzebuje spektakularnych gestów i słownych deklaracji, ale jest wierna i konsekwentna. – Musimy uczyć się stale takiej miłości od Chrystusa, przezwyciężając naszą obojętność i niewrażliwość. Mamy przecież wobec siebie różnorodne obowiązki i jesteśmy jedni dla drugich drogą do Nieba – podkreślał biskup.

  Po Mszy św. odbył się ulicami miasta Marsz solidarności z osobami niepełnosprawnymi, który zakończył się przy pomniku Bartosza Głowackiego, gdzie na Rynku miasta odbył się pokaz sprzętu policyjnego, tresury psów służbowych oraz quiz dla młodzieży z zakresu bezpieczeństwa. Swoje umiejętności zaprezentowali także strażacy z zastępów ratowniczo-gaśniczych.

  Dalsza cześć obchodów odbyłam się w Tarnobrzeskim Domu Kultury, gdzie na scenie swoje zdolności i talenty zaprezentowali: dzieci i młodzież z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu oraz goście z Ukrainy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół