• facebook
 • rss
 • Integracyjne muzykowanie

  ks. Tomasz Lis

  dodane 18.03.2015 22:47

  Podczas przeglądu wystąpiło dwanaście zespołów z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, Domów Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej z terenu powiatu opatowskiego oraz zespoły muzyczne działające przy miejscowych parafiach.

  W Opatowie po raz piąty zorganizowano Integracyjny Przegląd Piosenki Religijnej osób niepełnosprawnych. Głównymi organizatorami imprezy były Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Powiatu Opatowskiego „Nasi Przyjaciele” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Niemienicach. Jak podkreślali organizatorzy, celem przeglądu jest prezentacja i popularyzacja dorobku artystycznego solistów i zespołów z tych ośrodków. Jest to także jedna z okazji do mobilizacji samych wychowanków do śpiewania i rozwijania talentów muzycznych oraz czas wzajemnej integracji.

  - Przegląd piosenki religijnej dla osób z niepełnosprawnych intelektualnie to wydarzenie, kiedy nie jest najważniejsza wygrana, nie jest najważniejszy poziom artystyczny, ale to, że przygotowane utwory uda się im wyśpiewać nie tylko ustami, ale całym sercem i całą duszą. Nasi uczestnicy do swoich występów podchodzą bardzo szczerze i z radością - i to jest ich największy sukces. Sam występ to ich wielka wygrana - podkreślała Bożena Chodorek, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Niemienicach.

  W przeglądzie wzięły udział zespoły: Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Nieskurzowie Nowym, Środowiskowe Domy Samopomocy w Ożarowie, Tarłowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze w Jałowęsach, Niemienicach, Sulejowie, Dębnie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zochcinku, Dom Pomocy Społecznej w Sobowie i Zochcinku oraz Franciszkańska Młodzież Oazowa z parafii pw. NMP z Klasztoru Ojców Bernardynów w Opatowie.

  - Jestem pod wrażeniem wykonywanych utworów. Każdy z uczestników na pewno włożył w to wiele trudu, co widać w ich wielkim zaangażowaniu podczas występu. Choć może poziom artystyczny jest różny, jednak w tym przeglądzie liczy się serce wykonawców. Wielkie słowa uznania należą się także wychowawcom i opiekunom uczestników - dodała Bożena Chodorek.

  Uczestnicy po występie otrzymali statuetki i dyplomy uczestnictwa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół