• facebook
 • rss
 • Buda dla psiaka

  Marta Woynarowska

  dodane 21.01.2015 10:20

  Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowych Domów Samopomocy w Baranowie Sandomierskim i Gorzycach wspomogli przytulisko dla psów prowadzone przez tarnobrzeskie „Chrońmy Zwierzęta”.

  W ramach akcji „Terapia nie byle jaka – buda dla psiaka”, zainicjowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, uczestnicy wspomnianych placówek wykonali cztery budy dla podopiecznych stowarzyszenia. Celem przedsięwzięcia było ukazanie możliwości i zdolności osób niepełnosprawnych, rozbudzanych i rozwijanych dzięki specjalistycznej terapii zajęciowej prowadzonej przez WTZ i ŚDS. Organizatorom akcji zależało również na zmianie postrzegania niepełnosprawnych. Chcieli pokazać, że są to osoby, które otrzymując pomoc od innych, same potrafią pomagać.

  Podsumowanie akcji i przekazanie bud dla bezdomnych psów przebywających w schronisku w Machowie odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego. Uczestnicy WTZ i ŚDS z Baranowa Sandomierskiego i Gorzyc przekazali Agnieszce Wilamowskiej, prezes Stowarzyszenia „Chrońmy Zwierzęta”, cztery zbudowane przez siebie psie domki. Na uroczystości obecni byli także Ewa Kędzierska, kierownik PCPR, oraz Paweł Bartoszek, starostwa powiatu tarnobrzeskiego.  

  - Cieszą mnie takie inicjatywy, a jeszcze bardziej to, że mogę nad nimi sprawować patronat. To dla mnie nowe i cenne doświadczenie. Wszystkie takie inicjatywy spotykają się z przychylnością urzędników i społeczeństwa. To nie tylko organizacja czasu osobom niepełnosprawnym. To także wykorzystanie czasu w wymierny sposób i pomoc innym. W tym przypadku pomogliście psom z tarnobrzeskiego schroniska. Gratuluję serdecznie - powiedział Paweł Bartoszek.

  W ramach podziękowania osoby, które pracowały przy budowie bud, otrzymały dyplomy z podziękowaniami i pamiątkowe grawertony.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół