• facebook
 • rss
 • Mali misjonarze

  ks. Tomasz Lis

  dodane 11.01.2015 17:32

  W spotkaniu wzięło udział trzydzieści pięć grup dziecięco-młodzieżowych z całej diecezji sandomierskiej, które w swoich parafiach lub szkołach przygotowały jasełkowe programy artystyczne nawiązujące do dzieł misyjnych. W tym roku do Radomyśla nad Sanem przybyły także zespoły kolędników z diecezji płockiej, lubelskiej, siedleckiej i rzeszowskiej.

  - Idea kolędników misyjnych zrodziła się w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, mając za cel promowanie idei misyjnej oraz kultywowanie ludowych jasełek. Mottem tegorocznego spotkania jest hasło „Ewangelia źródłem radości”. Tegoroczna akcja kolędników misyjnych wesprze działo misyjne pomocy dzieciom w Indiach – poinformował ks. Daniel Koryciński, dyrektor diecezjalnych Papieskich Dzieł Misyjnych.

  Spotkanie rozpoczęło się występem jasełkowym, w którym dzieci przedstawiły sceny biblijne o Bożym Narodzeniu wplecione we współczesną historię spotkania kilkorga młodych ludzi z różnych kultur.

  - Duch misyjny zmienia geografię Kościoła, ale również geografię naszego serca. Ono staje się bardziej otwarte i wrażliwe na drugiego człowieka, pragnąc jego szczęścia - powiedział bp Krzysztof Nitkiewicz na początku Mszy św. odprawionej pod przewodnictwem bp. Jana Mazura, w koncelebrze z bp. Edwardem Frankowskim i kapłanami zaangażowanymi w dzieło misyjne.

  Biskup ełcki, a zarazem przewodniczący Komisji Misyjnej Konferencji Episkopatu Polski podzielił się swoim doświadczeniem pracy misyjnej, a także apelował, by dzielić się wiarą i bliskością Jezusa z innymi. – Włączając się w ewangelizację, dzielmy się radością, że spotkaliśmy Jezusa naszego Zbawiciela, dzielmy się radością naszej wiary, dzielmy się nadzieją, że jesteśmy na drodze prowadzącej do spotkania z Panem. Nie zatrzymujmy Jezusa tylko dla siebie, ale nieśmy Go innym, za których On oddał życie i których pragnie zbawić. Niech to nasze głoszenie Ewangelii zdumiewa, zachwyca, zaskakuje człowieka, bo tylko wtedy umożliwia mu autentyczne spotkanie z Bogiem – mówił podczas homilii bp Jerzy Mazur.

  Po Mszy św. odbyło się rozdanie nagród dla zwycięzców konkursów misyjnych i bożonarodzeniowych oraz wspólny koncert kolęd. Następnie blisko pięciuset kolędników misyjnych przybyłych na spotkanie przeszło w kolorowym orszaku kolędniczym po ulicach Radomyśla, śpiewając wspólnie kolędy. – Dziękuję wszystkim księżom, siostrom zakonnym i katechetom, którzy nie tylko przybyli ze swoimi grupami na nasz zlot, ale włożyli wiele trudu w przygotowania do tego dnia. Prawie każda grupa w okresie Bożego Narodzenia kolędowała w swojej miejscowości, zbierając przy okazji fundusze na pomoc dla dzieci z Indii. Jest to nasz wspólny wkład na rzecz misji i dzieła misyjnego – powiedział ks. Daniel Koryciński, dyrektor diecezjalnych Papieskich Dzieł Misyjnych.

  Spotkanie zakończył koncert grupy Trio z Rio, która nie tylko muzykował, ale i poprowadziła wspólną zabawę dla misyjnych kolędników.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół