• facebook
 • rss
 • Strefa Modlitwy

  ks. Tomasz Lis

  dodane 13.12.2014 19:15

  Rozpoczęły się przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. W naszej diecezji ruszyła sztafeta modlitwy, która duchowo wspiera podejmowane działania do przyjęcia młodych z całego świata.

  - Strefa Modlitwy jest miejscem, do którego chcemy zaprosić jak najwięcej osób, aby swoją modlitwę, post bądź dobry uczynek ofiarowały w intencji ŚDM. Jest ona skierowana do wszystkich, starszych i młodszych, duchownych i świeckich, tych zapracowanych, i tych z nadmiarem wolnego czasu - tłumaczy Olga Surma, jedna z pomysłodawczyń strefy.

  Jest to inicjatywa, która zrodziła się dzięki pomysłowi samych młodych.

  Jak wejść w Strefę Modlitwy? Nic prostszego:

  1. Wejść na stronę: strefa-sdmsandomierz.pl.

  2. Wybrać konkretny dzień i formę modlitwy.

  3. Zrealizować postanowienie.

  4. Opowiedzieć o tym przynajmniej jednej osobie i zaprosić do udziału.

  Strefa Modlitwy jest jedną z wielu możliwości włączenia się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Od 19 grudnia w każdy trzeci piątek miesiąca można wziąć udział w spotkaniach modlitewnych „Serce 2.0” w jednym z 27 kościołów naszej diecezji. Już dzisiaj można wyrazić chęć przyjęcia młodych ze świata do swojego domu, a wkrótce rozpocznie się rekrutacja wolontariuszy. Więcej informacji na: sdmsandomierz.pl.

  Parafie, w których można włączyć się do wspólnej modlitwy w każdy trzeci piątek miesiąca: Gawłuszowice, Skopanie, Wola Baranowska, Gorzyce, Janów Lubelski - św. Jadwigi Królowej, Janów Lubelski - św. Jana Chrzciciela, Klimontów, Osiek, Modliborzyce, Nisko - św. Jana Chrzciciela, Iwaniska, Ostrowiec Świętokrzyski - Miłosierdzia Bożego, Ćmielów, Połaniec -św. Marcina, Pysznica, Raniżów, Jeżowe, Sandomierz - katedra, Stalowa Wola - MB Królowej Polski, Staszów - św. Barbary, Szewna, Łagów, Nowa Dęba - Podwyższenia Krzyża Świętego, Tarnobrzeg - św. Barbary, Zarzecze, Lipa, Dwikozy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół