• facebook
 • rss
 • Śladem błogosławionego

  ks. Tomasz Lis

  dodane 14.11.2014 22:42

  Do Sandomierza na finałową rozgrywkę zakwalifikowało się sześćdziesiąt siedem osób w kategorii wiedzy o życiu bł. Edmunda Bojanowskiego.

  Nadesłano także siedemnaście prac literackich i sześćdziesiąt pięć prac plastycznych. Finał rozegrano w dzień 200. rocznicy urodzin błogosławionego.

  Zakończyły się zmagania dzieci i młodzieży w ramach XII Diecezjalnej Olimpiady Liturgicznej, której tegoroczna tematyka dotyczyła osoby i działalności bł. Edmunda Bojanowskiego. Hasło konkursu brzmiało: Błogosławiony Edmund Bojanowski - człowiek o wielkim i dobrym sercu”.

  - Konkurs rozgrywano najpierw na etapach: szkolnym, parafialnym i dekanalnym a następnie zwycięzcy zmierzyli się w finale diecezjalnym. Do tego etapu zakwalifikowało się sześćdziesiąt siedem osób w kategorii wiedzy o błogosławionym. Do jury napłynęło także siedemnaście prac w kategorii literackiej i sześćdziesiąt pięć w kategorii plastycznej - poinformował ks. Marian Bolesta, odpowiedzialny za organizację konkursu.

  Uczestnicy konkursu literackiego i plastycznego nadsyłali do jury konkursu swoje prace, które następnie oceniała specjalna komisja. Natomiast uczestnicy rywalizujący w zakresie znajomości wiedzy o błogosławionym musieli rozwiązać test zawierający cały szereg pytań.

  - Zakres przygotowań obejmował życiorys błogosławionego oraz bardzo szerokie pole jego działalności w tym założenie kilku zgromadzeń zakonnych - dodał ks. Marian Bolesta.

  W kategorii wiedzy pośród gimnazjalistów zwyciężyła Natalia Galary z parafii Zachwiejów, drugie miejsce zajęła Natalia Owczarz z Niska i trzecie Martyna Witkowska także z Niska.

  W kategorii szkoła podstawowa zwyciężyła Alicja Czech ze Stalowej Woli, drugie miejsce zajęła Wiktoria Rębisz z Majdanu Królewskiego, trzecie Paweł Grzegórski z Błażka.

  W kategorii plastycznej pierwsze miejsce przyznano Oliwi Sułek z Gorzyc, drugie miejsce zajęła Oliwia Mokuszyńska z Janowa Lubelskiego zaś trzecie miejsce przyznano Hubertowi Karaś z Rudnika nad Sanem.

  W konkursie literackim kolejne miejsca zajęli: Izabela Pięta, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu, Gabriela Chajska, LO w Połańcu, Natalia Biskup, LO w Połańcu

  W organizację konkursu włączyły się siostry ze Zgromadzeń założonych przez bł. Edmunda Bojanowskiego.

  Zwycięzcy i uczestnicy finałowej rozgrywki otrzymali ciekawe nagrody. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, którym w przygotowaniach najczęściej towarzyszom katecheci, księża i rodzice.

  - Dziękujemy wszystkich, którzy włączyli się w organizację i przebieg konkursu na każdym z jego etapów. Dziękujemy księżom, katechetom i samej młodzieży za udział w wspólnych spotkaniach i zmaganiach - podkreślił ks. Marian Bolesta.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół