• facebook
 • rss
 • O kapłańską świętość

  ks. Tomasz Lis

  dodane 09.11.2014 22:35

  Ponad trzystu kapłanów przybyło na coroczny dzień modlitw o świętość kapłanów. Wspólne spotkanie rozpoczęła adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez ojca Dariusza Malajkę OMI ze Świętego Krzyża.

  We wspólnej Mszy św., której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz uczestniczył bp senior Edward Frankowski, kapłani oraz alumni seminarium.

  – To właśnie tutaj, w sandomierskiej katedrze, wielu z was narodziło się jako kapłani podczas udzielania sakramentu święceń. I tutaj pragniemy uświadomić sobie konieczność naszego odrodzenie i umocnienia w wierze. Wówczas uwolnimy się od logiki samoprzetrwania, zastępując ją pełnią życia jaką daje naśladowanie Chrystusa – podkreślał bp K. Nitkiewicz rozpoczynając Eucharystię.

  We wspólnej modlitwie polecano szczególnie księży obchodzących srebrne i złote jubileusze kapłaństwa oraz kapłanów, którzy w tym roku odeszli do domu Ojca.

  W homilii o. Dariusz Malajka OMI, mówił o wymiarach duchowości i świętości kapłana. – Miejmy zawsze świadomość jak wielki skarb kapłaństwa został złożony w nasze ręce. Nie zmarnujmy tego, co czyni nas wyjątkowymi. Nam nie może brakować dobroci, cierpliwości, czasu dla wiernych. Nie może nam brakować postawy towarzyszenia i obecności wśród wymagających wiernych. Nie ulegajmy obsesji wolnego czasu. Musimy być tak jak Chrystus, blisko człowieka. Każdy z nas niech podejmuje trud kształtowania swojej duchowości w świetle wiecznej lampki, na kolanach, z Pismem świętym w ręku – mówił kaznodzieja.

  Kolejna cześć kapłańskiego spotkania odbyła się w auli Katolickiego Domu Kultury, gdzie konferencję ascetyczno-duszpasterską do kapłanów wygłosił o. Władysław Kozioł OMI na temat: „Posługa egzorcysty i jej odniesienie do życia parafialnego”. 

  Diecezjalny dzień modlitw o świętość kapłanów   Spotkanie kapłańskie
  Diecezjalny dzień modlitw o świętość kapłanów
  ks. Tomasz Lis /Foto Gość
  Dzień modlitw o świętość kapłanów   o. Dariusz Malajka
  Dzień modlitw o świętość kapłanów
  ks. Tomasz Lis /Foto Gość

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół