• facebook
 • rss
 • Papieska rodzina

  ks. Tomasz Lis

  dodane 21.10.2014 16:42

  - Przez zdobywanie wiedzy i budowanie relacji z waszymi bliskimi i przyjaciółmi starajcie się napełnić wasze serca takim dobrem, które na pewno przyniesie owoce świętości waszego życia - mówił ks. Jerzy Dąbek.

  Sandomierska Rodzina Szkół im. Jana Pawła II rozpoczęła kolejny rok swojej działalności pod hasłem „Jan Paweł II - Świętymi bądźcie”.

  Placówki edukacyjne noszące imię papieża Polaka od kilku lat podejmują wiele wspólnych inicjatyw mających na celu zgłębianie i rozpowszechnianie nauczania św. Jana Pawła II oraz realizację programów wychowawczych opartych na papieskiej myśli.

  Wspólne spotkanie rozpoczęła Msza św. w sandomierskiej katedrze koncelebrowana przez kapłanów- katechetów, tych placówek. Podczas homilii ks. Jerzy Dąbek wskaz na postać św. Jana Pawła II, jako wzór człowieka w pełni zaangażowanego we własną drogę do świętości oraz pełnego troski o świętość innych.

  - Wezwanie Jana Pawła II do świętości przynagla nas do realizacji tematu jego homilii wypowiedzianej przez niego tutaj w Sandomierzu: „Błogosławieni czystego serca”. Dlatego w naszym codziennym życiu powinniśmy dokładać starań, aby wypełniać nasze serca tymi dobrami, które są nieprzemijające. Poprzez zdobywanie wiedzy i budowanie właściwych relacji z waszymi bliskimi i przyjaciółmi starajcie się napełnić wasze serca takim właśnie dobrem, które na pewno przyniesie owoce świętości waszego życia - podkreślał kaznodzieja.

  We wspólnej modlitwie wzięli udział uczniowie szkół noszących imię św. Jana Pawła II, ich rodzice i nauczyciele.Z przybyłymi do Sandomierza przedstawicielami szkół papieskich spotkał się bp Krzysztof Nitkiewicz, który podkreślił jak ważna w nauczaniu św. Jana Pawła II była kwestia bycia razem, we wspólnocie.

  Biskup życzył przybyłym, aby w swoich placówkach dokładali starań do tego, aby szkoły stawały się miejscem wzajemnej życzliwości i przyjaźni, które prowadzą do umacniania wzajemnych relacji.

  Druga cześć spotkania odbyła się w Katolickim Domu Kultury, gdzie Teresa Pracownik z zarządu stowarzyszenia szkół złożyła sprawozdanie z ostatniego roku działalności oraz przedstawiła plan działań formacyjnych i edukacyjnych na nadchodzący czas.

  - Na ten rok mamy zaplanowanych wiele przedsięwzięć m.in. konkurs pieśni patriotycznej i religijnej, konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Chcemy zaproponować także młodym, aby podczas tego roku w ramach swojej szkoły skupili się na lekturze dzieł papieskich, zgłębiając w ten sposób jego nauczanie. Planowany jest także konkurs szkolny czy międzyszkolny obejmujący treść danej lektury - poinformowała Teresa Pracownik.

  Sandomierska Rodzina Szkół im. Jana Pawła II powstała w 2007 roku i zrzesza obecnie 48 szkół noszących imię Papieża Polaka z terenu diecezji.

  Do głównych zadań zrzeszenia należy: prowadzenie współpracy ze szkołami im. Jana Pawła II Diecezji Sandomierskiej oraz integracja tych placówek, propagowanie dzieł Jana Pawła II, kształtowanie postaw charakterów dzieci i młodzieży w duchu nauki wielkiego papieża Polaka, szerzenie jego kultu oraz rozwijanie duchowości i wrażliwości dzieci i młodzieży na wartości przez niego głoszone.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół