• facebook
 • rss
 • Kierunek – Papua Nowa Gwinea

  ks. Tomasz Lis

  dodane 01.09.2014 09:19

  – Moje powołanie misyjne kiełkowało już podczas studiów seminaryjnych. Jest to dalsza odpowiedź na Chrystusowe powołanie sprzed lat „Pójdź za mną” – mówił ks. G. Kasprzycki.

  Kolejny kapłan z naszej diecezji rusza na misyjną ziemię. Po ponad rocznym przygotowaniu w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie na posługę misyjną do Papui Nowej Gwinei wyjedzie ks. dr Grzegorz Kasprzycki. – Moje powołanie misyjne kiełkowało już podczas studiów seminaryjnych. Kiedy po kilku latach kapłaństwa wróciłem jako ojciec duchowny do seminarium, to powołanie odżyło i dojrzało. Stąd moja decyzja. Jest to dalsza odpowiedź na Chrystusowe powołanie sprzed lat „Pójdź za mną”. Mam nadzieję, że wypełnię je wedle Bożej woli – mówił ks. G. Kasprzycki.

  Pobyt w Centrum przygotowań do misji, to przede wszystkim czas na naukę języka przyszłego misjonarza, poznanie kultury konkretnego kraju oraz sytuacji społecznej. Nowy misjonarz po czekającym go intensywnym kursie języka angielskiego wyjedzie na placówkę misyjną do diecezji Kimbe w Papui Nowej Gwinei, gdzie pasterzem jest bp William Fey OFM Cap.

  Obrzędu misyjnego posłania ks. Kasprzyckiego dokonał w jego rodzinnej parafii Iwaniska, biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. W homilii podziękował nowemu misjonarzowi za ofiarną i pełną kreatywności posługę w diecezji, życząc mu owocnego apostolatu w Papui. Zachęcił jednocześnie wszystkich zgromadzonych w świątyni do odważnego podejmowania wyzwań wynikających z przynależności do Kościoła.

  W Eucharystii uczestniczyli rodzice misjonarza, rodzina, koledzy szkolni, nauczyciele, przyjaciele oraz wielu parafian. Obecny byli także przedstawiciele Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół