• facebook
 • rss
 • Sandomierzanin Roku 2013

  ks. Toamsz Lis

  dodane 05.03.2014 09:33

  Statuetkę z krzemienia pasiastego dla człowieka roku 2013 przyznano Jackowi Łabuckiemu, zaś Nadzieją Sandomierza została Edyta Gawlak uczennica z I LO Collegium Gostomianum.

  Uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki plebiscytu odbyła się w Zamku Kazimierzowskim. Na uroczystości zebrali się nominowani do tytułu, ich bliscy i przyjaciele, laureaci poprzednich edycji plebiscytu, przedstawiciele lokalnych władz oraz miejskich instytucji. Tytuł Sandomierzanina Roku przyznawany jest od 14 lat. Organizatorem plebiscytu jest Klub Miłośników Sandomierza. Zgłoszenia pochodzą od osób prywatnych, organizacji i instytucji, o tym, kto zwycięży decyduje kapituła konkursu. Tytuł przyznawany jest za szczególne zasługi w działalności na rzecz promocji i rozwoju miasta w rożnych dziedzinach oraz pracy na rzecz społeczności lokalnej.

  Spośród nominowanych tegorocznych kandydatów kapituła konkursu tytuł Sandomierzanina Roku 2013 przyznała Jackowi Łabuckiemu lekarz i maratończyk. Wyróżniony ma w swoim sportowym dorobku około 40 maratonów i 10 ultramataronów, w tym najsłynniejsze i najbardziej wymagające biegi na świecie. Jest również popularyzatorem sportu, pomysłodawcą i współorganizatorem sandomierskich zawodów, uhonorowanym przez włodarzy miasta tytułem Ambasadora Sandomierskiego Sportu.

  Do tytułu nominowani byli także: Katarzyna Zioło, sekretarz Stowarzyszenia "Dobrze, że jesteś”, Maciej Bury z Sandomierskiego Ośrodka Kawaleryjskiego, regionalista Andrzej Chrząstowski oraz historyk Piotr Sławiński.

  W czasie gali rozstrzygnięty został drugi plebiscyt - dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nadzieją Sandomierza została Edyta Gawlak z Collegium Gostomianum, stypendystka Prezesa Rady Ministrów, laureatka olimpiad i konkursów.

  Oprawę artystyczną plebiscytu zapewniła Sandomierska Orkiestra Dęta oraz Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej.
  - Przyznając tytuł Sandomierzanina Roku, chcemy zwrócić uwagę na ciekawe osoby i nieszablonowe działania. Zależy nam na pokazaniu ludzi wrażliwych, bezinteresownych, podejmujących działalność społeczną, promujących Sandomierz w kraju i zagranicą – powiedział Marek Rożek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół