• facebook
 • rss
 • Polskie znaki wiary

  ks. Tomasz Lis

  dodane 19.02.2014 13:29

  W Muzeum Diecezjalnym w Sandomierzu rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Przydrożny znak wiary", zainicjowany przez nieżyjącego już redaktora Radia Kielce Stanisława Szlęzaka, prezesa Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego.

  Konkurs został zainicjowany prawie dwa lata temu przez nieżyjącego już redaktora Stanisława Szlęzaka, prezesa Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego.

  Na konkurs zakwalifikowanych zostało 20 prac, które nadesłano z różnych stron Polski.

  Podczas pierwszego posiedzenia jury w składzie: przewodniczący: ks. Andrzej Rusak dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu oraz członkowie: Rafał Biernicki, artysta fotografik, Ewa Kondek, zastępca burmistrza Sandomierza, Paweł Matyka, artysta fotografik, Tarnobrzeskie Towarzystwo Fotograficzne, Ewa Sierokosz, artysta fotografik, Grażyna Szlęzak- Wójcik, redaktor Polskiego Radia Kielce oceniło nadesłane prace sprawdzając zgodność z wymaganiami regulaminu konkursu oraz wyłoniło zwycięzców konkursu. Jury pierwsze miejsce przyznało Adamowi Falkowskiemu z Bielska Podlaskiego za pracę pt. „Podlaskie plenery”, drugie miejsce zajęli exequo: Maciej Krupiński z Jabłonki za cykl pt.”Ciągle trwam” oraz Edward Soński z Łańcuta za zdjęcie „Na rozstaju dróg”.

  Trzecie miejsce w konkursie zdobyła Bogna Kwiatkowska z Krakowa za pracę pt. „We mgle”. Jury przyznało także 3 wyróżnienia: dla Józefa Myjaka z Sandomierza, Wioletty Nowak z Gorzowa Wielkopolskiego i Ryszarda Greli z Baranowa Sandomierskiego.

  Jak powiedział ks. Andrzej Rusak, poziom nadesłanych prac był zróżnicowany. Dodał, że jednym z celów konkursu była próba zastanowienia się nad tym, co obecnie dzieje się ze znakami wiary: krzyżami, kapliczkami i świątkami, czym były one w przeszłości, dlaczego postawiono je akurat w danym miejscu i jak o nie dbano.

  Podsumowanie konkursu z wręczeniem nagród laureatom planowane jest na początek kwietnia. Odbędzie się w Domu Długosza w Sandomierzu. Patronat nad konkursem objął biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

  Inicjatorem konkursu był wieloletni redaktor Radia Kielce Stanisław Szlęzak, który zmarł w listopadzie 2013 r. Był on cenionym dziennikarzem, wieloletnim korespondentem i kierownikiem redakcji Radia Kielce w Sandomierzu i Tarnobrzegu. Był także artystą fotografikiem, pomysłodawcą, założycielem oraz prezesem Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego.

  «« | « | 1 | » | »»
  Konkurs fotograficzny

  Konkurs fotograficzny

  Foto Gość DODANE 20.02.2014

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół