• facebook
 • rss
 • Kraszewski wspomógł bibliotekę

  Marta Woynarowska

  dodane 08.01.2014 14:04

  Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu pozyskała nowy sprzęt komputerowy.

  Stało się to dzięki udziałowi w programie Biblioteka+ „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2013”. Była to druga edycja, z tym, ze zgodnie z poprzednim regulaminem tarnobrzeska instytucja nie mogła startować. O pomoc mogły starać się biblioteki działające w małych miejscowościach. Ubiegłoroczne zasady uległy zmianie i dzięki temu MBP złożyła wniosek, który został rozpatrzony pozytywnie.

  – Dotacja celowa, jaką uzyskaliśmy w ramach projektu realizowanego przez Instytut Książki, a przyznawaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wyniosła 20 tys. zł – mówi dyrektor MBP w Tarnobrzegu Stanisława Mazur. – To pozwoliło na zakup siedmiu komputerów, dwóch Nowy komputer w Oddziale dla Dzieci   Nowy komputer w Oddziale dla Dzieci Marta Woynarowska /GN monitorów, serwera, bezprzewodowego czytnika kodów kreskowych oraz siedmiu pakietów biurowych Office. Dwa komputery z dostępem do internetu trafiły do Czytelni Głównej do dyspozycji czytelników. Ale użytkownicy mogą też korzystać z internetu bezprzewodowego, używając własnych laptopów, tabletów. Jeden z nowych komputerów wzmocni Pracownię Digitalizacji Zbiorów, gdzie przygotowywane są materiały do Tarnobrzeskiej Biblioteki Cyfrowej. Pozostałe zasapią stary sprzęt, kupiony w 2006 r., na którym pracowały panie w Wypożyczalni Głównej, Oddziale dla Dzieci oraz w Fili nr 1 – dodaje dyrektor tarnobrzeskiej biblioteki.

  Celem programu jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy, mający służyć zarówno użytkownikom, jak i ich pracownikom zajmującym się obsługą czytelników.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół