Nowy numer 20/2018 Archiwum

Duchowa pomoc dla Syrii

- Wszyscy jesteśmy dziećmi Maryi, która pragnie dobra swoich córek i synów. Błagajmy Ją więc o pokój dla naszych sióstr i braci Syryjczyków - zaapelował bp Krzysztof Nitkiewicz do diecezjan podczas Mszy św. w Sulisławicach.

Podczas rozpoczynających się w sulisławskim sanktuarium uroczystości z okazji 100. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Bolesnej Misericordia Domini w Sulisławicach bp K. Nitkiewicz odniósł się do prośby papieża Franciszka o dar modlitwy i wyrzeczenia w intencji pokoju w Syrii oraz pokojowego rozwiązania trudnej konfliktowej sytuacji.

- Niedaleko Damaszku w Saidnaya znajduje się jedno z najstarszych na kuli ziemskiej sanktuariów Matki Bożej. Doroczny odpust przypada tam podobnie jak w Sulisławicach 8 września, a w jego wigilię odbywa się procesja do cudownej ikony. Ona łączy wiernych wszystkich Kościołów chrześcijańskich w Syrii, a nawet muzułmanów - mówił bp Nitkiewicz.

- Wszyscy jesteśmy dziećmi Maryi, która pragnie dobra swoich córek i synów. Błagajmy Ją więc o pokój dla naszych sióstr i braci Syryjczyków. Byłoby czymś niezgodnym z duchem Chrystusa, czymś cynicznym, pocieszanie się, że Syria jest daleko i nam na szczęście nic nie grozi. Nie wystarczy również chwilowe wzruszenie i ubolewanie nad losem ofiar. Chrześcijanin ma budować pokój: "błogosławieni pokój czyniący". W naszym przypadku drogą do tego jest modlitwa i przyjęte wyrzeczenia - apelował hierarcha.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma