• facebook
 • rss
 • Młodzieńczy żywioł

  Marta Woynarowska

  dodane 12.08.2013 13:11

  Członkowie Grupy 4H Iskra wystąpili na placu Antoniego Surowieckiego w ramach cyklu „Niedzielne spotkania z muzyką i tańcem”.

  Młodzi artyści zaprezentowali dwa musicale „Sentymentalna podróż, czyli od pola do Opola” oraz „Diamentowe gody”, w których wykorzystali doskonale znane polskie i zagraniczne utwory. Przy wtórze piosenek z repertuaru m.in. Marii Koterbskiej, Andrzeja Rosiewicza, Celine Dion, a także zespołów Ivan i Delfin, Big Cyc, Weekend bawili tarnobrzeską publiczność, spontanicznie reagującą na popisy wokalne i taneczne dziewcząt i chłopców z Ożarowa, którzy mimo gorącego słońca dawali z siebie wszystko, nie oszczędzając sił. Wybór starych i najnowszych melodii pozwolił, by wszystkie pokolenia znalazły coś dla siebie. – Choreografię do programu „Sentymentalna podróż”, który państwo obejrzeliście przed chwilą – mówiła, w trakcie przerwy w występach, opiekunka grupy Ewa Gumuła – przygotowali sami. My rzucamy pomysł, który młodzież dalej realizuje sama. Kroków do „Walca Barbary” oraz tanga uczyli się sami z płyt. Wcześniej bowiem nie wykonywali tańców towarzyskich. Patrzenie, jak się rozwijają, doskonalą warsztat sprawia nam ogromną radość. Opiekunka zdradziła publiczności, że ożarowscy artyści mają w ciągu roku zaledwie jeden miesiąc wolny; w pozostałe ciężko pracują na próbach oraz podczas występów. – Nie mamy wolnych weekendów – poinformowała – a nasz kalendarz jest mocno wypełniony zaproszeniami na różne wydarzenia. Grupa 4H Iskra występuje nie tylko na regionalnych scenach, miała bowiem okazje zaprezentować się również publiczności krakowskiej oraz przed ministrami w stolicy. – Otrzymujemy coraz więcej próśb o uświetnienie jakiejś imprezy – Marian mówił Sus, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ożarowie. – Jest to zarówno efekt większej naszej aktywności, jak i dowód na wysoki poziom przygotowywanych programów.

  Młodzież podczas swego występu wciągnęła do aktywnej zabawy również publiczność, zachęcając do wspólnego odtańczenia popularnych niegdyś „Kaczuszek” oraz gorącej „Makareny”.

  Ci, co w niedzielne popołudnie przyszli pod fontannę na długo zapamiętają popisy młodych z Ożarowa.

  Inicjatorem cyklu „Niedzielne spotkania z muzyką i tańcem” jest Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych „Fram”. Projekt może być realizowany dzięki dofinansowaniu przez prezydenta Tarnobrzega w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół