• facebook
 • rss
 • Rozbijali balony cepami

  Andrzej Capiga

  dodane 07.08.2013 16:53

  Turniej sołecki odbył się w Chłopskiej Woli. Oprócz gospodarzy uczestniczyli jeszcze przedstawiciele czterech sołectw: Jastkowic, Kłyżowa, Pysznicy i Sudołów.

  – Turniej to element projektu „Widziane z bliska i z daleka”, na który sołectwo pozyskało pieniądze z programu „Działaj Lokalnie”. Rozegrane konkurencje wymagały od uczestników nie tyle tężyzny fizycznej, co zdolności manualnych, wiedzy o gminie Pysznica i znajomości dawnych zawodów popularnych na wsi – powiedział Krzysztof Skrzypek, sołtys Chłopskiej Woli.

  Wśród konkurencji było m.in. pompowanie baloników na czas, robienie ozdób z koralików, picie soku przez słomkę, rzut beretem na odległość czy rozbijanie baloników cepem. Największym  zainteresowaniem publiczności cieszył się slalom sterowanym samochodem RC. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji zwycięstwo w turnieju zapewniła sobie ekipa z Jastkowie, a kolejne miejsca zajęły sołectwa Sudoły, Chłopska Wola, Pysznica i Kłyżów. Nagrody wręczał zastępca wójta Aleksander Jabłoński oraz Krzysztof Skrzypek.

  W przerwach pomiędzy konkurencjami organizatorzy zaprezentowali ponad 100 zdjęć wykonanych przez uczestników „Wakacyjnych warsztatów fotograficznych dla dzieci” zorganizowanych również w sołectwie Chłopska Wola. Wszystkie dzieci, które brały udział w warsztatach, otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Projekt „Widziane z bliska i z daleka” dofinansowany został ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Dołożyła się również gmina Pysznica oraz sołectwo Chłopska Wola.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół