• facebook
 • rss
 • Wspólnie od startu do mety

  ks. Tomasz Lis

  dodane 10.06.2013 23:47

  - Takie spotkania pomagają nam pokonać własne słabości i niepełnosprawność a równocześnie pokazać, że najważniejsze jest dotarcie do mety a nie wyśrubowany wynik – mówił Piotr, startujący w kategorii osób niedowidzących.

  Była to już ósma edycja tej imprezy, w której obok osób w pełni sprawnych na linii startu stanęły osoby poruszające się na wózkach, słabo widzące i niewidomi oraz osoby biegające o kulach. Dla niewidomych i słabowidzących były to Mistrzostwa Polski na dystansie 10km. Bieg w założeniach ma integrować osoby niepełnosprawne z osobami sprawnymi, propagować ideę paraolimpijską, promować zdrowy styl życia i popularyzować biegi. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, wielu zawodników startuje w niej co roku.

  Bieg rozegrano na dystansach 10 km i 21.097 km. Ponad stu zawodników biegło malowniczą trasą wiodącą m.in. wzdłuż zalewu w Szymanowicach i aleją kasztanową. Na linii startu nie zabrakło najmłodszych, którzy startowali na dystansach od 100 do 2100m.

  - Przyjeżdżamy tutaj aby razem z osobami niepełnosprawnymi zmagać się z dystansem ale również by pokazać, że właśnie poprzez sport trzeba łamać pewne schematy i podziały. Nas łączy wspólna pasja sportu i bycia razem – mówił pan Jacek z Tarnobrzega.

  Wielu utytułowanych zawodników startujących w biegach długodystansowych w tych zawodach biegło jako prowadzące osoby słabo widzące lub niewidzące, by ci mogli spokojnie i bezpiecznie pokonać trasę.

  Każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy medal z podkreśleniem obchodzonego jubileuszu fundacji klimontowskiego klasztoru dominikańskiego, zaś zwycięzcy puchary i nagrody.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół