• facebook
 • rss
 • Ministranckie – Przyrzekam!

  ks. Tomasz Lis

  dodane 20.04.2013 14:44

  Do posługi lektora zostało przyjętych 317 ministrantów z 94 parafii, zaś na stopień ceremoniarza zostało mianowanych 34 kandydatów z 16 parafii.

  W kościele parafialnym w Gorzycach odbył się obrzęd błogosławieństwa lektorów i ceremoniarzy. Ceremonia zakończyła całoroczny etap formacji tej grupy Liturgicznej Służby Ołtarza.

  Mszy świętej oraz obrzędowi błogosławieństwa przewodniczył bp Edward Frankowski. Wraz z nim o dobrą posługę dla swoich podopiecznych modlili się kapłani prowadzący grupy ministranckie w swoich parafiach. W uroczystości uczestniczyli animatorzy ministranccy oraz rodziny lektorów i ceremoniarzy.

  Podczas homilii biskup wskazał na znaczące zadania jakie stawia się w liturgii przed ministrantami oraz potrzebie nieustannej formacji osobistej i liturgicznej, która pozwala w pełni służyć Chrystusowi i wspólnocie Kościoła. - Pamiętajcie, że bycie lektorem i ceremoniarzem to posługa wspólnocie Kościoła, ale przede wszystkim służba samemu Bogu - wskazał obecnym ministrantom bp E. Frankowski.

  Prowadzona w diecezji Szkoła lektora i ceremoniarza to seria spotkań, podczas których kandydaci poznają zasady dobrego wypełniania swoich obowiązków ministranckich, zasady i prawidła liturgii oraz przechodzą warsztaty oratorskie. Szkoły lektora prowadzone są w poszczególnych dekanatach i przygotowują ministrantów do posługi Słowu Bożemu podczas liturgii.

  Szkoła Ceremoniarza prowadzona jest w ośrodku diecezjalnym i uczy ministrantów odpowiedniego przygotowania liturgii i czuwania nad odpowiednim jej przebiegiem.

  - Zapraszamy chętnych ministrantów na corocznie prowadzone spotkania formacyjne, podczas których każdy z nich otrzymuje solidne podstawy posługi lektorskiej i ministranckiej, jak również w przyszłości może stać się cenną pomocą w prowadzeniu młodszych grup ministranckich - powiedział ks. Ryszard Podlewski, diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza. Gorzyckie ministranckie spotkanie zakończyła wspólna agapa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół