• facebook
 • rss
 • Modlili się o kanonizację

  Marta Woynarowska

  dodane 02.04.2013 21:35

  W ósmą rocznicę śmierci Jana Pawła II tarnobrzeżanie dziękowali za jego pontyfikat.

  Obchody rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą pod przewodnictwem ks. dziekana Adama Marka sprawowali ks. prał. Michał Józefczyk, ks. Krzysztof Kula oraz ks. Krzysztof Bartkiewicz. – Przez 27 lat patrzyliśmy na życie i świadectwo wiary, jakie ojciec święty składał Chrystusowi, służąc Kościołowi i nam – powiedział na początku Eucharystii ks. Adam Marek. – Dzisiaj pragniemy podziękować Bogu za posługę Jana Pawła II i prosić jednocześnie o jego rychłą kanonizację.

  Również w kazaniu wygłoszonym przez ks. Krzysztofa Kulę nie zabrakło akcentów odnoszących się do tej rocznicy. – Jakże mocno i żywo przypomina się nam dzisiaj tamten wieczór, kiedy przeżywaliśmy my i cały świat moment śmierci ojca świętego – mówił kaznodzieja. – Pamiętamy, jak prowadził ludzi do Zbawiciela, wołając już na początku Piotrowej posługi: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!”. Wszystkie jego czyny, słowa miały nas wieść do Jezusa. Dzisiaj zaś dziękujemy za zdania kierowane do nas, prosząc jednocześnie, by każde z nich zakiełkowało i wydało owoce w naszych sercach i życiu.

  Po Mszy św., przed wyruszeniem procesji, ks. Michał Józefczyk wprowadził wiernych w zagadnienie „Jan Paweł II – świadek Bożego Miłosierdzia”, przypominając o szczególnym kulcie Papieża Polaka do Jezusa Miłosiernego, który głosił przez cały swój pontyfikat. – Swoje ziemskie życie zakończył w wigilię uroczystości Bożego Miłosierdzia – zauważył ks. Józefczyk. – Ten fakt należy ciągle odczytywać w całej jego głębi, jako zwieńczenie wieloletniej posługi duszpasterskiej Karola Wojtyły. Jako największy czciciel Bożego Miłosierdzia przyczynił się do tego, że orędzie św. siostry Faustyny Kowalskiej poznała cała Ziemia. Ukoronowaniem tego nauczania było zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu, jakiego dokonał w łagiewnickim sanktuarium podczas swojej ostatniej pielgrzymki do Polski w 2002 r.

  Podczas procesji do pomnika Jana Pawła II, którą poprowadzili ks. M. Józefczyk oraz ks. Adam Marek, odśpiewano Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

  Obchody zakończyła modlitwa dziękczynna za dar posługi Jana Pawła II, w czasie której proszono Pana o rychłą kanonizację naszego rodaka. W tej intencji zgromadzeni odmówili Litanię do bł. Jana Pawła II. Naturalnie nie mogło zabraknąć ulubionej pieśni papieża, „Barki”, którą wykonała młodzież, zachęcając do włączenia się we wspólny śpiew wszystkich zgromadzonych. Wierni zapalili znicze oraz złożyli kwiaty, jedną z wiązanek w żółto-niebieskich barwach Tarnobrzega w imieniu władz miasta złożyła Anna Czaplińska, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół