• facebook
 • rss
 • Gala z nagrodami

  Dominika Reichert

  dodane 16.02.2013 14:47

  Gmina Połaniec laureatem "Świętokrzyskiej Victorii".

  Podczas  uroczystej gali, która odbyła się w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, już po raz piąty wręczono nagrody „Świętokrzyskiej Victorii”, która trafiła do najlepszych i najbardziej aktywnych świętokrzyskich samorządów, przedsiębiorstw i osób – społeczników działających na rzecz swoich środowisk. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: „Samorządność”, „Osobowość” i „Przedsiębiorczość”. W uroczystości uczestniczyli m.in. przewodniczący sejmiku Tadeusz Kowalczyk, wiceprzewodniczący sejmiku: Włodzimierz Stępień, Mieczysław Gębski oraz Marcin Ożóg, marszałek Adam Jarubas oraz członkowie Zarządu Województwa – Piotr Żołądek, Kazimierz Kotowski i Jan Maćkowiak. Gościem honorowym wręczenia nagród był marszałek senatu Bogdan Borusewicz.

  Przed ogłoszeniem wyników wręczono po pięć nominacji w każdej z trzech kategorii: „Osobowość”, ”Przedsiębiorczość” i ”Samorządność”. Kulminacyjnym wydarzeniem wieczoru było ogłoszenie zwycięzców V edycji konkursu „Świętokrzyska Viktoria”. Laureatem tegorocznej edycji w kategorii „Samorządność” zostało Miasto i Gmina Połaniec. Wyniki ogłosił Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.

  W uzasadnieniu podano, że marką połanieckiego samorządu jest tworzenie proinwestycyjnego klimatu, pozyskiwanie nowych inwestorów i stwarzanie im jak najdogodniejszych warunków do rozwoju działalności, podkreślając fakt, że w 2012 roku połanieckie tereny inwestycyjne zostały uznane za najatrakcyjniejsze w województwie.

  Połaniec uznano jako jeden z najaktywniejszych samorządów w regionie w staraniu się o środki unijne, dzięki którym realizuje szereg inwestycji mających na celu m.in. poprawę organizacji ruchu i bezpieczeństwa, rewitalizację centralnych obszarów miasta Połańca i poprawę jakości życia na obszarach wiejskich, przedsięwzięcia proekologiczne oraz wspieranie kultury. Marszałek Adam Jarubas przypomniał, że gmina Połaniec to laureat wielu nagród i wyróżnień. Jak podkreślił burmistrz Połańca Jacek Tarnowski, „Świętokrzyska Victoria” to nagroda dla wszystkich mieszkańców, bo to z myślą o nich Połaniec zmienia swoje oblicze. Potwierdzeniem dynamizmu i aktywności samorządu jest fakt, iż w ciągu 6 lat na inwestycje wydał on 130 miliony złotych, z czego aż 70 mln to środki unijne. Statuetki, certyfikaty oraz tytuł „Zwycięzca w Konkursie o Nagrodę Marszałka Świętokrzyska Victoria” odebrał burmistrz Połańca Jacek Tarnowski i przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Lolo. W kategorii "Osobowość" „Świętokrzyska Victoria” przypadła Irenie Szczepańskiej – prezes Koła Światowego Związku Batalionów Chłopskich w Opatowie, a w kategorii "Przedsiębiorczość" statuetka powędrowała do firmy Dorbud SA.

  Podczas tegorocznej gali nie zabrakło także wzruszeń artystycznych. Gwiazdą wieczoru była drużyna Andrzeja Piasecznego z „Bitwy na głosy” oraz zespół „Audiofeels”, finalista programu „Mam talent”.

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół