• facebook
 • rss
 • Odnawiają wiarę

  Anna Maria Tomczyk

  dodane 17.01.2013 18:30

  W klasztorze braci kapucynów w Stalowej Woli-Rozwadowie odbyło się pierwsze seminarium wiary. Przybyło na nie około sto osób.

  Pierwsze seminarium, które zorganizowała wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Baranek zwyciężył", poprowadził opiekujący się nią brat Robert Krawiec. Poświęcone było sensowi życia. - Warto zadać sobie pytanie, co jest sensem naszego życia. Warto wiedzieć, jaki cel ma nasze życie, po co żyjemy. Wielu z nas mówi, że żyje po to, aby dorobić się, wychować dzieci, pomagać innym, ale to są odpowiedzi horyzontalne, dotyczące tylko życia doczesnego - mówił br. Robert Krawiec.

  Br. Krawiec przypomniał słowa bł. Jana Pawła II, który mówił, że człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, ale kim jest i czym dzieli się z innymi. - Upatrywanie sensu w posiadaniu nie jest w stanie przynieść szczęścia. Podobnie jest z  pokładaniem nadziei i bezpieczeństwa w drugim człowieku, które przynosi często rozczarowanie - tłumaczył brat. Dlatego, jak podkreślił br. Robert, sensem życia człowieka powinien być Bóg, w którym należy pokładać nadzieję i zaufać Jego woli. Dopóki serce człowieka nie spocznie w Bogu, jak pisał św. Augustyn, będzie niespokojne. - Bez perspektywy na Boga będziemy tylko wegetować, ale nie żyć pełnią życia i będziemy sfrustrowani świadomością przemijania. Kluczem do zrozumienia sensu życia powinien być Chrystus, który jest drogą, prawdą i życiem - przekonywał br. Krawiec.

  Seminarium Wiary będzie trwać dziewięć tygodni. Około dwugodzinne spotkania będą odbywać się w każdy wtorek po Mszy świętej wieczornej w sali Jana Pawła II. Organizatorzy zapraszają chętnych, którzy nie mogli uczestniczyć w pierwszym spotkaniu, na kolejne, które będą składać się z dwóch części - wykładu, m.in. na temat miłości, i spotkania w grupach, w których rozważane będzie Słowo Boże.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół