• facebook
 • rss
 • Kolędowali i wygrywali

  Marta Woynarowska

  dodane 13.01.2013 19:14

  W kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu odbył się XVII Konkurs „Serbinowska Kolęda”.

  Organizatorzy, czyli Rada 15 239 im. bł. Męczennika ks. Jerzego Popiełuszki Rycerzy Kolumba postanowiła w tym roku zrezygnować z eliminacji i do finału dopuścić wszystkie zgłoszone osoby. Dlatego publiczność mogła wysłuchać blisko 40 utworów. – W zamyśle naszym jest, by obok znanych kolęd pojawiały się te dawne, dzisiaj już zapomniane, ale również kompozycje zupełnie nowe – mówił Krzysztof Zuba.

  Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież w dwóch kategoriach wiekowych – przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

  W grupie przedszkolnej najwięcej głosów zdobyła Oliwia Nowak z Przedszkola nr 12, która zaśpiewała „Dzisiaj w Betlejem”. Drugie miejsce zajęła Julia Depowska, reprezentująca również Przedszkole nr 12, a trzecie Patrycja Stępień z Przedszkola nr 6. Wyróżnienia otrzymali Wiktoria Krytusa (Przedszkole nr 12) i Maciej Karbowniczek (Przedszkole Katolickie).

  W grupie starszej zwyciężczynią okazała się Gabriela Konefał, uczennica II klasy Szkoły Podstawowej nr 9, która wykonała pastorałkę „Blask nad Judeą”. – Utwór wybrałam sama – zwierzała się szczęśliwa Gabrysia. – Lubię takie sprytne i szybkie piosenki. Zwyciężczyni zdradziła tez swoich ulubionych piosenkarzy. – Lubię słuchać Farby, ale też Eleni. Zdecydowanie wolę polskie piosenki.

  Drugie miejsce zajął Szymon Malik z Gimnazjum Katolickiego, który okazał się doskonałym raperem wykonując „Tym pięknym klimatem świąt”. Na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Janeczko. Wyróżnienia otrzymały Anna Jurek z Alfredówki i Wiktoria Komada ze Szkoły Podstawowej nr 10.

  Zainteresowanie konkursem od dwóch lat, czyli od przejęcia go przez Rycerzy Kolumba, zdecydowanie wzrosło, o czym najlepiej świadczy liczba uczestników. – To zasługa dobrej reklamy, nagłośnienia w mediach, rozesłania informacji do szkół i przedszkoli. Krótko mówiąc, podstawa do dobry PR – żartuje Rafał Szczypta.

  Przed występami małych piosenkarzy zostały ogłoszone wyniki konkursu na plakat uświadamiający problem nadużywania środków odurzających, również przygotowanego przez Rycerzy Kolumba. W grupie młodszej zwyciężył Mikołaj Majka z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnobrzegu, wyróżnienie zaś otrzymała Emilia Nagaj z tej samej szkoły. W grupie starszej przyznano dwie nagrody – Jakubowi Jadachowi i Annie Jurek (oboje z Alfredówki).

  Patronat nad "Serbinowską Kolędą" miała nasza redakcja.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół