• facebook
 • rss
 • W poszukiwaniu Dzieciny

  Marta Woynarowska

  dodane 07.01.2013 17:37

  W Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył się XI Rejonowy Przegląd Jasełek i Inscenizacji Bożonarodzeniowych.

  Przegląd odbywał się w dwóch kategoriach – szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych. Na deskach TDK zaprezentowało się sześć zespołów, których występy oceniało jury w składzie: Bożena Wójtowicz-Ślęzak – instruktor plastyki TDK, ks. Marek Kuliński – rejonowy duszpasterz dzieci i młodzieży oraz Sylwester Łysiak – instruktor teatralny TDK. – Decyzja o wyłonieniu zwycięzców była w tym roku wyjątkowo trudna – zauważył Sylwester Łysiak. – Poziom artystyczny, zarówno pod względem fabuły, scenografii, a przede wszystkim gry aktorskiej był bardzo wysoki. Widać, iż uczniowie oraz ich opiekunowie włożyli sporo czasu i sił w przygotowanie się do przeglądu. Ostatecznie po przedyskutowaniu postanowiliśmy, że do etapu diecezjalnego przechodzą dzieci reprezentujące Szkołę Podstawową nr 9 w Tarnobrzegu oraz Zespół Szkół im. ks. S. Staszica również w Tarnobrzegu – poinformował Sylwester Łysiak. Zwycięzcy w kategorii szkół podstawowych, którzy wystawili jasełka „Tak, On jest królem” swoją grą, lekkością i radością porwali publiczność, nie szczędzącą im gromkich oklasków.

  W przeglądzie wystąpili ponadto uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu, którzy odegrali bardzo oryginalną inscenizację bożonarodzeniową pt. „W drodze do Betlejem”; pięknie śpiewali członkowie szkolnego Kółka Misyjnego z Zespołu Szkół w Woli Raniżowskiej. Popisami tanecznymi i strojami zachwycili mali aktorzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Gorzyc, grający w spektaklu „Dziękując za światło wiary”.

  Do głębszej refleksji skłaniały natomiast przedstawienia uczniów obu szkół średnich – Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie pt. „Dziś niebo się otwiera” oraz laureata, tarnobrzeskiego Zespołu Szkół zatytułowanego „Wiara, nadzieja, miłość”.

  – Wszystkie przedstawienia zapewne wniosły wiele pozytywnych i bardzo potrzebnych wartości – zauważył ks. Marek Kuliński, podsumowując tegoroczny przegląd. – Przypomniały nam o tym, że Bóg jest, że przebywa wśród nas nieustannie. To nie jest tak, iż czas Bożego Narodzenia jest wspomnieniem jakiegoś odległego wydarzenia, ale jest to okres uświadamiania, że Jezus jest obecny pośród nas m.in. w drugim człowieku. Zwłaszcza inscenizacje starszej grupy podkreślały, abyśmy dostrzegali Chrystusa w naszej codzienności, w zwykłych sprawach. Bóg bowiem nie jest gdzieś tam daleko w Betlejem, ale tutaj w Tarnobrzegu, Gorzycach, Woli Raniżowskiej, Nowej Dębie i innych miejscowościach.

  Zwycięzcy obu kategorii już w środę i czwartek będą walczyć w Sandomierzu na scenie Domu Katolickiego o główną nagrodę.

  Organizatorem tarnobrzeskiego przeglądu był Rejonowy Duszpasterz Dzieci i Młodzieży oraz Tarnobrzeski Dom Kultury.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół