• facebook
 • rss
 • Tysiąc koronowanych głów

  Marta Woynarowska

  dodane 06.01.2013 16:29

  Gwiaździsty Orszak Trzech Króli spotkał się na placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu.

  W samo południe trzy orszaki, które wyruszyły z parafii pw. św. Barbary, Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Chrystusa Króla, spotkały się w sercu Tarnobrzega, by wspólnie cieszyć się z przeżywanej uroczystości.

  Najwcześniej, albowiem po Mszy św. odprawionej o 9.30, na ulice miasta wyszli wierni z parafii pw. św. Barbary prowadzeni przez Łukasza Kozłowskiego, który pełnił honory jednego z trzech monarchów. Pomimo chłodu i zimnego wiatru uczestnicy zagrzewani do śpiewu przez ks. Tomasza Cubera radośnie przemaszerowali na rynek, gdzie oczekiwali na dwie pozostałe grupy. Ok. południa plac Bartosza Głowackiego wypełniło ok. tysiąca uczestników gwiaździstego Orszaku Trzech Króli. Po modlitwie „Anioł Pański” poprowadzonej wspólnie przez księży z tarnobrzeskich parafii nadszedł moment pokłonu monarchów złożonego Bożej Dziecinie.

  – W rozpoczętym przez papieża Benedykta XVI całym powszechnym Kościele Roku Wiary, którego celem jest odnowienie i umocnienie naszej wiary, przychodzimy, by złożyć Ci pokłon i oddać cześć jako Stwórcy i Panu – mówił Rafał Tracz, który przyprowadził orszak z serbinowskiej parafii. Po czym w imieniu wszystkich zgromadzonych, a także nieobecnych mieszkańców miasta złożył „Wyznanie wiary”. – Dzisiaj ustami wiary wyznajemy to, w co wierzymy sercem – kontynuował przemowę Tomasz Skulski, „monarcha” reprezentujący parafię Chrystusa Króla. – Ty jesteś jedynym Zbawicielem świata. Prosimy byś dał nam nowe życie. Dlatego oddajemy Ci całe nasze życie, wszystko czym jesteśmy, co posiadamy i co nas stanowi! Matko Boska, Tarnobrzeska Pani! Pobłogosław wierne dzieci Twe, weź nas w Swą opiekę, nie opuszczaj nas – prosił Dzikowską Panią.

  Królewskie orszaki wiary
  ks. Tomasz Lis/dk. Rafał Kusiak

  W darze monarchowie złożyli przed szopką przyniesione przez siebie mirrę, kadzidło i szkatułę ze złotem. Po czym nadszedł czas na wspólne kolędowanie wraz z występującymi na scenie uczniami tarnobrzeskich szkół podstawowych. Dla zmarzniętych Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie przygotowało gorącą herbatę oraz pyszne drożdżówki. Było zatem również coś dla ciała.

  Świętowanie uroczystości Trzech Króli zakończą wieczorne koncerty w parafiach Chrystusa Króla oraz św. Barbary.

  Organizatorami tegorocznego Orszaku Trzech Króli były Katolicka Szkoła Podstawowa, parafie, Rycerze Kolumba oraz Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz oraz prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

  Wszystko o Orszakach Trzech Króli na specjalnej podstronie serwisu gosc.pl. Kliknij TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół