• facebook
 • rss
 • Odnowić ducha

  ks. Tomasz Lis

  dodane 01.12.2012 14:56

  Celem radomyskiego ośrodka rekolekcyjnego jest utworzenie Szkoły Nowej Ewangelizacji. Obecnie trwają pierwsze kursy duchowej odnowy.

  Na kolejny już kurs „Nowe Życie z Bogiem” przyjechało blisko 20 osób. Są wśród nich gimnazjaliści, studenci, młodzi małżonkowie i dorośli. To nowa forma spotkań rekolekcyjnych i formacyjnych w ramach Szkoły Nowej Ewangelizacji. Kurs pomaga odkrywać na nowo dar Bożego życia, przybliża do osobistego spotkania z Bogiem pełnego miłości i przebaczenia. – Adresujemy go do wszystkich, którzy chcą odnowić swoje relacje z Panem Bogiem – mówił ks. Marian Bolesta, dyrektor ośrodka.

  Podczas trzech dni uczestnicy pod okiem prowadzących przechodzą przez sześć stopni kerygmatu, które stanowią tematykę poszczególnych spotkań: miłość Boża, grzech, nawrócenie i wiara, uczynienie Jezusa Panem życia, Duch Święty i wspólnota. – Przyjechałam tutaj, bo odczuwam potrzebuję osobistej przemiany. Jest to wspaniały czas bycia w bliskości Boga. Polecam go tym wszystkim, którzy stoją na ważnym czy trudnym etapie drogi swojego życia, tym, którym ciężko podjąć decyzję, w którą stronę iść, którzy mają problemy z wyborem tego, co ważne w swoim życiu – mówiła Beata Kotwica z Zaleszan.

  W program spotkań wpisane są konferencje, warsztaty, czas medytacji Pisma Świętego, modlitwa i czas dla wspólnoty. – W prowadzeniu tych kursów współpracujemy ze wspólnotą „Koinonia św. Pawła” z Kielc, która uczy nas jak prowadzić tego typy spotkania. Przed nami kolejne kursy „Uczniowie z Emaus" czy „Kurs animacji modlitwy charyzmatycznej”, na które serdecznie zapraszamy – dodał ks. M. Bolesta.

  Nowe życie z Bogiem - kurs dla wszystkich
  Ks. Tomasz Lis i dk. Rafał Kusiak

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół