• facebook
 • rss
 • Dar krwi

  Andrzej Capiga

  dodane 05.11.2012 19:03

  Relikwie bł. Jana Pawła II wprowadzono do sanktuarium pw. św. Antoniego z Padwy w Padwi Narodowej.

  Relikwie I stopnia – krwi bł. Ojca Świętego Jana Pawła II to dar kard. Stanisława Dziwisza. Ich wprowadzenie do parafialnego kościoła poprzedziło duchowe przygotowanie, nad którym czuwał prof. KUL Zdzisław Janiec. W tygodniu poprzedzającym uroczystość były msze dla chorych i cierpiących połączone z namaszczeniem chorych, nabożeństwa dla dzieci i młodzieży, Różaniec oraz Apel Jasnogórski.

  W ostatnim czasie świątynia wzbogaciła się o zegar na kościelnej wieży. Rok wcześniej wierni postawili pomnik ku czci polskiego Papieża. Jego fundatorem był Józef Jeż z rodziną.

  – Tyle razy spotykałeś się z ludźmi z tylu krajów i narodów. Dziś przybyłeś do nas w Roku Wiary, by umocnić słabych, otuchę wlać w chorych i cierpiących, a zabłąkanym pokazać drogę ku Chrystusowi – powitali relikwie przedstawiciele wiernych.

  Uroczystej Eucharystii przewodniczył ordynariusz sandomierski bp Krzysztof Nitkiewicz. Po niej wierni całowali relikwie, które, zgodnie z postanowieniem proboszcza ks. Janusza Filarowskiego, zostaną pozostawione w kościele do adoracji do końca tego tygodnia. Potem będą się pojawiać tylko podczas ważnych wydarzeń z życia Kościoła oraz z okazji związanych z bł. Janem Pawłem II. – Papież liczy na naszą odnowę życia, życia religijne szczególnie. Abyśmy w Roku Wiary sięgnęli po Pismo Święte, katechizm, by nasza parafia, nasze sanktuarium dawało nam wiele mocy i radości z tego, że jesteśmy chrześcijanami – dodał proboszcz.

  O muzyczną oprawę uroczystości zadbała młodzież z parafialnej scholi oraz chór „Pasjonata”.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół