• facebook
 • rss
 • Uśmiechnięty patrzył z nieba

  Marta Woynarowska

  dodane 18.10.2012 15:45

  Tarnobrzeskie przedszkolaki zawstydziły niejednego dorosłego swoją wiedzą na temat życia i pontyfikatu Papieża Polaka.

  W Przedszkolu nr 13 odbył się 18 października finał I Międzyprzedszkolnego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II. Uczestniczyli w nim zwycięzcy eliminacji przeprowadzonych w tarnobrzeskich przedszkolach. – Wielokrotnie organizowane były wystawy plastyczne poświęcone postaci naszego Ojca Świętego, którym towarzyszyła recytacja wierszy – mówiła Małgorzata Korczak, dyrektor Przedszkola nr 13 im. Jana Pawła II. – Dlatego postanowiliśmy przygotować coś nowego i zaproponowaliśmy formę konkursu. Żadne z dzieci nie miało najmniejszej nawet trudności, by prawidłowo udzielić odpowiedzi niekiedy na dość trudne pytania. Wiedziały ile pielgrzymek odbył Papież Polak, jak długo trwał jego pontyfikat, znały nawet definicję pojęcia „encyklika”. W dalszej części zmagań przedszkolaki musiały wykazać się szybkością w układaniu puzzli, a następnie umiejętnościami plastycznymi. – Konkurs był łatwy – zauważył jego zwycięzca Jaś Radzimowski z Przedszkola nr 2. – I nie musiałam się do niego długo uczyć. Jury w składzie Elżbieta Turbak (przedstawicielka Urzędu Miasta Tarnobrzega), Małgorzata Michalska (przedstawiciel nauczycieli) i Janusz Maciurzyński (reprezentant rodziców) miało sporo kłopotu by wyłonić zwycięzców. O trzecie miejsce konieczne okazało się przeprowadzenie dogrywki. Ostatecznie „wicemistrzem” okazał się Maciuś Cielecki z Przedszkola nr 17, zaś w dogrywce o trzecie miejsce szybszy w udzieleniu odpowiedzi był Adrianek Kozioł z Przedszkola nr 8. Wszyscy uczestnicy otrzymali ikonę z wizerunkiem bł. Jana Pawła II, nagrody książkowe i słodycze, zaś laureaci dodatkowo olbrzymie kolorowe piłki do zabawy i ćwiczeń.

  Konkurs umilał występ gospodarzy konkursu, którzy zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce papieskiej. Wszystkich zaś porwało brawurowe wykonanie przeboju Arki Noego „Taki mały, taki duży”.

  – Mam nadzieję – podsumowała zmagania Małgorzata Korczak – że dzieci przybliżyły nam dorosłym postać Ojca Świętego i że mogliśmy się od nich czegoś nauczyć.

  Konkurs, skierowany do 5- i 6-latków odbywał się w dwu etapach. Pierwszy miał wyłonić zwycięzcę-reprezentanta danego przedszkola, drugi zaś miejskiego laureata. Do udziału w konkursie dzieci przygotowywali rodzice oraz nauczycielki, którym należą się brawa za włożony trud, zaś ich podopiecznym za chęci i ogrom wiedzy na temat Jana Pawła II.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół