• facebook
 • rss
 • 24 godziny na modlitwie

  Marta Woynarowska

  dodane 04.10.2012 21:19

  Mszą św. sprawowaną w sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej rozpoczęła się 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

  Przygotowały ją Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa nie tylko z parafii tarnobrzeskich, ale również Baranowa Sandomierskiego i Tarnowskiej Woli. Mszy św. koncelebrowanej przez miejscowych proboszczów przewodniczył o. Piotr Czerwonka OP, który w kazaniu nawiązał do przypadającego na 4 października wspomnienia św. Franciszka z Asyżu. – Ten biedaczyna z Asyżu dał nam przykład, jak należy oddać wszystko, by dać siebie całego Panu Bogu – mówił dominikanin. –Przez wyzbycie się rzeczy materialnych chciał okazać miłość do Boga, pragnął być w tym możliwie wierną kopią Chrystusa. Chciał dawać, nic w zamian nie biorąc, pragnął tylko kochać ludzi.

  Jako pierwsza adorację podjęła Wspólnota dla Intronizacji NSPJ z parafii pw. Miłosierdzia Bożego. W modlitewny trud włączyły się również inne grupy działające przy tarnobrzeskich parafiach: Straż Honorowa NSPJ, Domowy Kościół, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Adorację zakończy w piątek wieczorna Msza św.

  W tym roku już po raz piętnasty całą Polskę objęła Wielka Całodobowa Nowenna Adoracyjna, w której uczestniczą Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nowenna tradycyjnie rozpoczęła się w wigilię święta Podwyższenia Krzyża Świętego i potrwa do uroczystości Chrystusa Króla, stanowiąc przygotowanie członków wspólnot i wszystkich parafian do jej godnego przeżywania. Codziennie kolejna parafia w kraju Mszą św. sprawowaną o godz. 18 rozpoczyna trud 24-godzinnej modlitwy. W tym roku wierni modlą się w intencjach wynagradzających, o intronizację Serca Jezusa w rodzinach, parafiach, miastach, za rządzących, o beatyfikację Sługi Bożej Rozalii Celak, a także za Radio Maryja i Telewizję Trwam.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół