Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Ruszają z pomocą

Otwarcie nowej placówki udzielającej wsparcia psychologicznego zostało połączone z powołaniem ochotniczek.

Salonik „Pomocna Amazonka” to nowa inicjatywa tarnobrzeskiego stowarzyszenia amazonek, które poszerzają swoją ofertę pomocy. W związku z tym panie otworzyły nową siedzibę w budynku technicznym Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej. – Osoby borykające się z chorobą nowotworową potrzebują dużego wsparcia – wyjaśnił Krzysztof Pitra, starosta powiatu tarnobrzeskiego, który wziął udział w otwarciu nowej siedziby. – Mam nadzieję, że ten salonik będzie spełniał wszelkie oczekiwania zarówno chorych, jak i ich rodzin.

Wraz z otwarciem nowej siedziby amazonek zaprezentowano ochotniczki, które będą pełnić dyżury w saloniku. Wolontariuszki odbyły specjalistyczne szkolenie przygotowujące je do pełnia powierzonej funkcji. – Prócz dyżurów będziemy organizować odpowiednie spotkania w szpitalu i poza nim, informować z jakiej pomocy mogą u nas skorzystać potrzebujący – powiedziała Joanna Paczkowska ze stowarzyszenia „Pomocna dłoń”.

Tarnobrzeskie amazonki nawiązały współpracę z wolontariuszami z Polskiego Towarzystwa Stomijnego „Pol-ilko”, którzy również będą pełnić dyżury w saloniku. Jest to pierwszy etap stworzenia koalicji stowarzyszeń onkologicznych.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy