Nowy Numer 11/2018 Archiwum

75 lat COP przejdź do galerii

Marcin Wyrostek, akordeonista, którego rozsławiło zwycięstwo w telewizyjnym konkursie "Mam talent", wystąpił w Stalowej Woli. Koncert z zespołem Coloriage odbył się w hali wystawowej Muzeum Regionalnego przy ul. Hutniczej 17.

Był jedną z atrakcji spotkania z historią i sztuką - nietypowego wydarzenia dedykowanego 75. rocznicy rozpoczęcia budowy COP. Na to wydarzenie złożyły się inauguracje dwóch różnych wystaw: plastycznej „W powietrzu, na lądzie i morzu” - prezentującej nowy projekt Kuby Woynarowskiego, i historycznej - poświęconej budowie COP, wykład znakomitego znawcy dziejów COP-u prof. Marka Drozdowskiego oraz promocja naukowych książek. Stalowa Wola to miasto zaprojektowane i zbudowane od podstaw w latach 1937-1939 jako sztandarowa inwestycja COP-u, stanowiąca doskonały przykład awangardowego wówczas modernizmu w architekturze i najnowocześniejszych technologii w przemyśle.

Rocznicowa wystawa pokazuje historię powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego poprzez archiwalne fotografie oraz komentarze. Na ekspozycji znajdują się m.in. niepublikowane dotąd materiały fotograficzne z lat 30. XX wieku. Pokazane zostały poszczególne zakłady, ich organizatorzy i kierownicy, wybitne postacie związane z tymi inwestycjami.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy