Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Dwie rocznice w Baranowie Sandomierskim

200. rocznica powstania Szkoły Podstawowej i 400-lecie istnienia szkolnictwa w Baranowie Sandomierskim stały się okazją do wielkiego świętowania.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęła Msza św. koncelebrowana przez bp. Edwarda Frankowskiego, który zwracając się do wiernych, podkreślał znaczenie wychowania młodzieży, kształtowania osobowości Polaków. Przypomniał również o wielkich synach polskiej ziemi bł. Janie Pawle II, kard. Stefanie Wyszyńskim oraz kard. Adamie Kozłowieckim. Po Mszy św. odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą jubileusz placówki. Obchodom towarzyszyły występy artystyczne, przemówienia oraz gratulacje. – Kiedy słyszymy słowo jubileusz, to mamy przed oczami kwiaty, ordery – mówiła Anetta Mrzygłód, dyrektorka placówki w Baranowie Sandomierskim. – Tymczasem inaczej jest z jubileuszem szkoły, gdyż jest to ponadczasowe miejsce, będące sercem naszego dzieciństwa i młodości.

Wzruszenie, gratulacje i przede wszystkim wspomnienia były nieodłącznym elementem uroczystości. – Z wielkim wzruszeniem wspominam moją wychowawczynię, Barbarę Klarman, która była dobrym duchem tej szkoły – wspominała Joanna Sawarsa-Kusz, absolwentka. – To właśnie ona nauczała nas jak postępować, jak być dobrym człowiekiem dla innych.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy