Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Nisko. Biegacze na medal

Anna Sabat-Wielgosz z gminy Jeżowe oraz Szymon Żywko z Gminy i Miasta Ulanów zostali brązowymi medalistami 65. Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w lekkoatletyce, które odbyły się w Toruniu.

Anna Sabat-Wielgosz na tych zawodach wywalczyła trzecie miejsce w biegu na 800 m, przegrywając tylko z Joanną Jóźwik i Angeliką Cichocką.

Biegaczka specjalizuje się w biegach średniodystansowych, a jej dotychczas największym osiągnięciem było zajęcie 5. miejsca w Pucharze Świata w Londynie oraz półfinał Mistrzostw Świata w biegu na 800 m w stolicy Kataru Dosze w 2019 roku.

Szymon Żywko z kolei zdobył brązowy medal na dystansie 3000 m. W ubiegłym natomiast został Halowym Mistrzem Polski U23 w biegu na 1500 m. Chętnie biega również w przełajach, w których zdobył złotych medal jako junior.

- Każdy wasz sukces oraz każda wygrana wciąż sprawiają nam dużo radości. Jesteśmy z was dumni i życzymy, aby tak jak dotychczas, współzawodnictwo sportowe przynosiło wam wiele satysfakcji i radości, która będzie mobilizować do jeszcze większego działania i osiągania kolejnych sportowych celów - pogratulował biegaczom Robert Bednarz, starosta niżański.