Nowy numer 13/2024 Archiwum

Wszystkie szkoły gotowe do pracy

Po wakacyjnej przerwie swoją pracę wznowili radni powiatowi, którzy w miniony poniedziałek, 26 sierpnia, spotkali się na IX sesji Rady Powiatu.

Jednym z ważniejszych punktów sesji była informacja o gotowości szkół do nowego roku szkolnego.

Sesja rozpoczęła się od minuty ciszy dla zmarłej w lipcu Ireny Cieszyńskiej, która w latach 1989-1999 była kierownikiem Oddziału Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami Urzędu Wojewódzkiego w Tarnobrzegu, w latach 1999-2018 sprawowała funkcję Geodety Powiatowego i Naczelnika Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu. Była też prezesem koła Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Tarnobrzegu.

Jednym z pierwszych punktów obrad była informacja dyrektorów szkół o przygotowaniu placówek oświatowych do roku szkolnego 2019/2020.

Według informacji przekazanej przez Krzysztofa Komórkiewicza, dyrektora Zespołu Szkół w Gorzycach, w rozpoczynającym się niebawem roku szkolnym placówka będzie zatrudniała 63 nauczycieli (są wciąż wakaty, brakuje nauczycieli przedmiotów informatycznych i nauczyciela wspomagającego) , zaś w 18 oddziałach szkolnych uczyć się będzie 420 uczniów. To aż o 78 uczniów więcej niż w roku ubiegłym.

Podczas wakacji Zespół Szkół prowadził remonty, m. in. w internacie, w którym liczba miejsc zwiększyła się z 82 do 105. Powstał też  nowy chodnik, który poprawi uczniom dojście do szkoły.

- Gdyby nie braki kadrowe wśród nauczycieli, można by było  powiedzieć, że jesteśmy przygotowani do nowego roku szkolnego - mówił Krzysztof Komórkiewicz. Zapewnił jednak, że poszukiwanie nauczycieli wciąż trwa.

Wszystkie szkoły gotowe do pracy   Dyr. Janusz Galiniak zapewnił, że wszystkie zaplanowane remonty zostały przeprowadzone. Katarzyna Sobieniewska-Pyłka

O zupełnej gotowości  do pracy zapewnił Janusz Galiniak, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Grębowie, który rusza w nowy rok szkolny z 46 osobową  kadrą pedagogiczną i  kierunkami nauczania podobnymi jak w roku ubiegłym. Nie udało się otworzyć zapowiadanego wcześniej nowego kierunku nauczania w szkole branżowej, która miała kształcić przyszłych cukierników. Zabrakło bowiem chętnych do nauki w klasie cukierniczej.

Wykonane zostały za to wszystkie prace remontowe, m. in. remont pokrycia dachowego sali gimnastycznej, remont klasopracowni gastronomicznej oraz remont internatu, gdzie odnowiona została jedna z dużych sal i wymieniony został piec gazowy. Ruszył też remont zabytkowych schodów zewnętrznych.

W Zespole Szkół nr 2 w Nowej Dębie, jak zapewniła dyrektor placówki Iwona Strojek, wszystko jest gotowe do rozpoczęcia roku szkolnego. Udało się wymieniać drzwi w salach lekcyjnych oraz 300 metrów kw. płytek.

Szkoła zatrudnia 38 pracowników kadry pedagogicznej oraz 8 pracowników niepedagogicznych.

W nowym roku szkolnym do Zespołu Szkół przyjętych zostało 140 uczniów.

Robert Suska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie poinformował, że w placówce, której przyszłość jeszcze kilka miesięcy temu stała pod znakiem zapytania, udało się stworzyć dwie pierwsze klasy. Łącznie z trzecioklasistami (klas drugich nie ma, bo w ubiegłym roku szkolnych nie było tu żadnych chętnych do nauki) w szkole uczyć się będzie 40 uczniów.

Kadra pedagogiczna została uzupełniona o 4 nowych nauczycieli, udało się także przeprowadzić zaplanowane remonty, w tym m. in. remont dachu na łączniku z halą sportową i remont sekretariatu oraz gabinetu dyrektora.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy