Nowy numer 15/2024 Archiwum

"Brązowa" Lilly

Tarnobrzeska żeglarka Lilly May Niezabitowska wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w klasie Laser 4,7.

Zmagania młodych żeglarzy odbyły się w Hyeres na południu Francji. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba zawodników, poblisko 400, którzy reprezentowali 36 krajów. W reprezentacji Polski znalazły się dwie zawodniczki Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg: Lilly May Niezabitowska i Aleksandra Bobula.

Podczas sześciu dni żeglarskich zmagań udało się rozegrać 12 wyścigów przy dość zmiennej pogodzie. Trzecie miejsce i brązowy medal w kategorii U16 zajęła Lilly May Niezabitowska z JK Kotwica Tarnobrzeg, która w klasyfikacji ogólnej była piętnasta. Nasza druga zawodniczka z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg, Aleksandra Bobula ostatecznie zajęła 37 miejsce.

"Brązowa" Lilly   Polka stanęła na trzecim stopniu podium. Archiwum Jacht Klub Kotwica

Mistrzynią Europy juniorów w Laserze 4.7 do lat 16 została Lukoyanova Alexandra z Rosji, srebrny medal wywalczyła Carlotta Rizzardi z Włoch.
Lilly May potwierdziła swoją wielką formę, którą już zaznaczyła zwycięstwami na Zegrzu i w Krynicy.