Nowy numer 17/2024 Archiwum

Nagroda za temperówki

Katarzyna Bieniasz i Klara Lebioda laureatkami "Młodego innowatora".

Temperówki „Gryzuś” i „Gryzik” wykonane przez uczennice V i IV klasy Szkoły Podstawowej nr 6 w Nisku zostały docenione podczas gali finałowej Ogólnopolskiego Konkursu „Młody innowator”, która odbyła się w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie. Obie niżańskie uczennice znalazły się w elitarnym gronie laureatów.

- Nasze prace to temperówki przeznaczone dla uczniów młodszych klas, mające zachęcać do samodzielnego strugania kredek. „Gryzik” melodyjką z pozytywki informuje, że kredka czy ołówek już zostały wystarczająco zaostrzone, a „Gryzuś” daje znak poprzez mrugające diody. Chcieliśmy uatrakcyjnić struganie kredek szczególnie tym małym dzieciom, którym przychodzi to z trudnością - mówi ks. Bogdan Łubik, opiekun projektu i nauczyciel religii, a jednocześnie proboszcz parafii pw. MBKP w Nisku. - Należy się cieszyć, że są uczniowie, którym kilkugodzinna praca twórcza przynosi satysfakcję, rozwija umiejętności, kształtuje postawy miłości bliźniego. Należy się cieszyć, że są także osoby doceniające wkład pracy, zaangażowanie i w ogóle chęci, by coś wytworzyć.

Niżańska „szóstka” w konkursie „Młody innowator” brała udział już po raz siódmy. Przez kolejne lata była jedyną szkołą podstawową z województwa podkarpackiego zgłaszającą prace swoich uczniów w NOT-owskim konkursie.

Nagroda za temperówki   Moment wręczenia nagród Archiwum SP nr 6 w Nisku Konkurs, organizowany przez Komitet Naukowo-Techniczny FSNT-NOT Doskonalenia Kadr wspólnie z Towarzystwem Kultury Technicznej i Stowarzyszeniem Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, kierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Przed reformą oświatową brali w nim udział również uczniowie gimnazjów.

Tegoroczny sukces nie jest pierwszym, jaki szkoła odniosła w „Młodym innowatorze”.

- Wielokrotnie nasi uczniowie byli honorowani szczególnymi wyróżnieniami NOT i nie tylko. W roku 2016 brązowy medal na międzynarodowej wystawie IWIS 2016 przyznany został pracy „Pimpuś i Pimpek”, zaś w rok później srebrnym medalem została nagrodzona praca „Kacper” - nie kryje dumy ks. Bogdan Łubik.

Prace, powstające w Szkolnym Kole Caritas, przede wszystkim mają na względzie troskę o innych. „Pimpuś i Pimpek” to urządzenia do dbania o kondycję czworonogów w pokoju lub na działce, „Kacper” natomiast miał przypominać osobom niewidzącym lub niedowidzącym o konieczności zażycia leków. Ponadto uczniowie skonstruowali urządzenie do ściągania butów dla osób z dużą nadwagą, a także bolidy zabawowe dla dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy