Nowy numer 13/2024 Archiwum

Trwałość KUL

Budynek Inżynierii Środowiska KUL w Stalowej Woli oficjalnie otwarty.

Jest on teraz własnością Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej WOli. W tym samym czasie do gmachu Biblioteki Międzyuczelnianej w tym mieście przeniesiona została też uniwersytecka biblioteka.

– Oba budynki podkreślają trwałość KUL w Stalowej Woli i znaczącą rozszerzają jego ofertę. Obecność uniwersytetu w mieście ma niezwykle ważny charakter kulturotwórczy, cywilizacyjny i organizacyjny - podkreślił podczas otwarcia  rektor KUL im. Jana Pawła II w Lublinie ks. prof. dr hab. Antoni Dembiński.

Otwarcie nowego wydziału   Otwarcie nowego wydziału
Przybyło wielu gości
Andrzej Capiga /Foto Gość

Roboty budowlane przy siedzibie Inżynierii Środowiskowej KUL w Stalowej Woli rozpoczęły się w 2008 r. i w sumie pochłonęły 25 mln zł. - W budnyku znalazły miejsce sale wykładowe, laboratoria, pracownia komputerowa i pomieszczenia do konsultacji ze studentami. Trzeba jeszcze dokończyć wyposażanie budynku w aparaturę, skończyć rozliczenia finansowe i przejść kontrolę końcową projektu - dodał dziekan Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie prof. dr hab. Andrzej Kuczumow.

Część artystyczna   Część artystyczna
Występ Chóru z Lublina
Andrzej Capiga /Foto Gość

Część oficjalną uroczystości zakończyło odczytanie przez prof. Andrzeja Kuczumowa listów gratulacyjnych, w tym od minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej. O wrażenia artystyczne zadbał natomiast Chór Akademicki KUL z Lublina, który wystąpił z koncertem. Goście zostali oprowadzeni po salach Wydziału Inżynierii Środowiskowej, mogli też nacieszyć oko na wystawie rysunków i grafik z XVI - XX w.

Biblioteka KUL natomiast mieści się na I piętrze budynku Biblioteki Międzyuczelnianej . Ma tam do dyspozycji cztery pomieszczenia do obsługi czytelników: czytelnię, wypożyczalnię, pomieszczenie do zamawiania książek oraz informację naukową. Otrzymała również dwa pomieszczenia biurowe, a w piwnicy jeden z kilku magazynów.

Biblioteka KUL   Biblioteka KUL
Otwarcie nowej siedziby
Andrzej Capiga /Foto Gość

- Biblioteka Wydziału Zamiejscowego KUL na razie nie korzysta z programu katalogowego (VTLS), który funkcjonuje w Lublinie a obsługą osób korzystających ze zbiorów zajmują się pracownice placówki - wyjaśniła jej kierowniczka Małgorzata Gędek, podczas oprowadzania gości po nowych pomieszczeniach. Biblioteka posiada obecnie blisko 60 tys. woluminów, w tym literaturę fachową i podręczniki kierunkowe z ekonomii, pedagogiki, socjologii, prawa, pracy socjalnej oraz podręczniki do nauki języków obcych. -  Od 2008 r. rozpoczęto tworzenie księgozbioru z zakresu inżynierii środowiska. W zasobach księgozbioru podręcznego użytkownicy mają do dyspozycji ponad 2100 woluminów słowników, encyklopedii, leksykonów, atlasów i albumów oraz podstawowych podręczników - dodała kierowniczka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy