Nowy numer 48/2020 Archiwum
 • Stefan1
  06.11.2016 15:48
  Pisze pani - "I tak jedni starają się wpoić młodemu pokoleniu od najmłodszych lat, że należy dawać coś z siebie innym,....." i częściowo się zgadzam. Częściowo. Pamiętam - o zgrozo - gdy miałem 10 lat i o 4 lata starszy brat chciał mnie wciągnąć do grona ministrantów. Po dwu zbiórkach, spotkaniach miałem odwagę powiedzieć DOSYĆ. Brat został kapłanem, siostra młodsza zakonnicą a ja widząc nieprawidłowości wśród polskiego kleru odsuwam się coraz bardziej od wspólnoty idąc ku samodzielnej wierze, wierze którą wpojono nam w domu nie przewidując że KK zdradzą swych wiernych , współbraci w wierze dla mamony, mamony od diabła stanowiącego prawo nocą. Nocą czyli godziną diabła - jak mówi jeden, jedyny mądry biskup.
  doceń 3
 • gregg84
  07.11.2016 11:16
  gregg84
  "Czym skorupka za młodu nasiąknie"? "Wówczas będzie już za późno na wychowanie"? Pani Redaktor, przecież wy, katolicy, wierzycie podobno w wolność woli - swojej, swoich dzieci i siostrzeńców. Po co zatem robić z dziecka maszynę, której hardware i software kształtujecie tak, aby z większym prawdopodobieństwem i częściej robiła to, co wam odpowiada, niż coś przeciwnego? Nawyki, system nagrody i kary - tak się tresuje zwierzę, a nie istotę rzekomo wolną. Jeśli ludzie to nie maszyny ani nie zwierzęta, to puśćcie dzieci wolno i niech ich wolna wola wraz z łaską boską sprowadzi je na właściwą (według was) drogę.
  • elle1
   08.11.2016 12:56
   A po co ksztaltowac rozum? Czyz sam z siebie nas nie zaprowadzi do madrosci I madrego dzialania? Po co uczyc dzieci czytac, pisac I liczyc? Moze powinny sie same nauczyc skoro maja rozum? Niech same wynajda pismo a potem jeszcze kolo, ogien i prawa dynamiki? Tak sie sklada, ze czlowiem ma jeszcze mowe, a ta sluzy przekazywaniu doswiadczen.
   doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama